Strona główna Aktualności Polityka Była premier przecięła wstęgę

Była premier przecięła wstęgę

8
Artur Dunin, Ewa Kopacz i Cezary Tomczyk

Do Pabianic przyjechała dzisiaj była premier Ewa Kopacz. Towarzyszyli jej Cezary Tomczyk i Artur Dunin, posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy otwierają w naszym mieście, przy ul. Jana Pawła II 30, biuro poselskie. Dlaczego tutaj? Do parlamentu wybrali ich mieszkańcy okręgu sieradzkiego, obejmującego swoim zasięgiem m.in. Pabianice.

Wizyta polityków stała się też pretekstem do spotkania, na którym dyskutowano o obecnej sytuacji w kraju. Wzięli w nim udział poseł Cezary Grabarczyk, Witold Stępień, marszałek województwa łódzkiego, starosta Krzysztof Habura oraz lokalni działacze PO, wśród nich miejscy i powiatowi radni. Ponadto na spotkanie zaproszono dziennikarzy, którzy podczas ostatniej wizyty Ewy Kopacz w Pabianicach, na początku października 2015 roku, nie zostali wpuszczeni do hotelu Fabryka Wełny, gdzie spotkała się z przedsiębiorcami.

W dzisiejszym wystąpieniu premier była mowa m.in. o sytuacji w służbie zdrowia i w oświacie, rosnącej inflacji, in vitro, skłonności obecnego rządu do centralizacji władzy i urządzania Polakom życia. A także o nepotyzmie.

– Wyrzucają ze stanowisk (PiS – przyp. red.) zdolnych ludzi, by posadzić swoich ignorantów. Są jak sklonowani w tej swojej niedoskonałości i to trzeba ludziom pokazywać – podkreślała Ewa Kopacz.

W kontekście Pabianic politycy mówili ogólnikowo o potrzebie determinacji i wywierania wpływu na posłów PiS-u z naszego regionu, aby zmusić rząd do budowy drogi S14.

Nowo otwarte biuro, jak podkreślali posłowie, ma stać się „centrum integracji”. Planują pełnić w nim dyżury, ale też…

– Będzie to miejsce spotkań z miejskimi i powiatowymi radnymi. Chcemy rozmawiać z ludźmi i słuchać ich potrzeb – zapewniał Cezary Tomczyk, któremu wtórował Artur Dunin.

Tego ostatniego pabianiczanie mogą kojarzyć, gdyż pojawia się w Pabianicach systematycznie dwa razy w roku – tuż przed Bożym Narodzeniem, kiedy rozdaje przechodniom sianko na stół wigilijny i przed Wielkanocą, przypominając o sobie mieszkańcom za pomocą… czekoladowych zajączków.

Biuro poselskie będzie czynne w środy od godz. 18.00 do 19.00.

REKLAMA
Poprzedni artykułZadecyduj, kto zagra na Dniach Pabianic
Następny artykułKobieta wpadła pod pociąg
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„potrzebie determinacji i wywierania wpływu na posłów PiS-u z naszego regionu, aby zmusić rząd do budowy drogi S14.” hahaha a gdzie przez 8 lat byliście ze swoją determinacją?

Pani Kopacz! Teraz to wy powinniście zwijać manele, a nie biura otwierać : )

Trzymać za pysk tę pisiową nędzę.

Za ryj to cię trzyma klient jak dorabiasz po godzinach

A może trzeba przypomnieć o nepotyzmie jaki panuje w urzędach rządzonych przez PO.

Teraz po dwóch latach od wyborów biuro poselskie otwierają… zapewne ktoś z PO z Pabianic potrzebował ciepłej posadki, to będzie sekretarką albo kimś innym….
Żenada… a ja się zastanawiałem, czemu tego krzykacza nie było w radiu Parada wczoraj… ciekawe czy w PO tez tak przerywał…

Gdybym wiedział wcześniej to bym odpowiednio przywitał tą peowską (moderator: prosimy o zachowanie kultury) …………….mołotowem.

A Państwo Rollingstonsi byli?