Strona główna Na sygnale Butelką w szybę autobusu. Policjanci złapali wandala

Butelką w szybę autobusu. Policjanci złapali wandala

5
Akt wandalizmu nie ujdzie mu płazem. Policjanci z Pabianic ustalili sprawcę zniszczenia szyby w jednym z miejskich autobusów hybrydowych. 

Zdarzenie miało miejsce 19 sierpnia. Około godz. 15.00 z przystanku na dworcu kolejowym odjeżdżał autobus MZK. W tym samym czasie siedział tam na ławce młody mężczyzna, trzymając w ręku butelkę z alkoholem. Gdy pojazd ruszył, 19-latek wstał i rzucił nią w boczną szybę autobusu. Niestety, uderzenie było celne i na tyle mocne, że szyba została uszkodzona. Wandal uciekł.

W jego ustaleniu i zatrzymaniu pomogło nagranie z monitoringu. 19-latek usłyszał zarzut.

– Będzie odpowiadał za uszkodzenie mienia, co jest zagrożone karą do pięciu lat pozbawienia wolności – wyjaśnia podkomisarz Ilona Sidorko z KPP w Pabianicach.

Straty w autobusie zostały wycenione na 1200 złotych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Może to ten sam co zniszczył windę w przejściu podziemnym? Do pierdla!!!

Nie do pierdla bo za jego utrzymanie w pierdlu zapłacimy My podatnicy.
Prace społeczne i to w dużym wymiarze godzin.

Dlaczego za takie wybryki chuligańskie są tak niskie kary i dodatku mało bolesne . Kara w zawieszeniu to nie kara. Kara adekwatna wg mnie to 2 lata odsiadki i praca obowiązkowa pod nadzorem przy budowie dróg czy wydobyciu węgla w kopalni. Za komuny skazani żap…….li przy myciu wagonów PKP ale cóż , weszła technika.

Pewnie zasadza mu grzywnę: nie zaplaci bo bezrobotny, komornik nie sciagnie, bo z czego? Dostanie 400 godzin „odróbek”, na ktore się nie stawi któregoś razu, wiec wyrok zostanie zamieniony na karę więzienia 4 miesiące – w ten sposób koleś ma zapewnione przezimowanie, wikt i opiekunek na nasz koszt. Przed zimą sporo będzie takich zdarzeń..

Też tak uważam. Swego czasu miałam sąsiada Który za wandalizm dostał karę grzywny,nie zapłacił. Więc po prawie półtora roku niezapłacenia dostał odsiadkę 3 miesiące.Z czego był bardzo zadowolony gdyż wolał przelać jakiekolwiek dochody na % niż np.na opał itp.A w ZK miał wszystko zapewnione.