Strona główna Aktualności Z miasta Bunt w radzie miejskiej? Sesja zawieszona

Bunt w radzie miejskiej? Sesja zawieszona

47
Prezydent zwołał na czwartek sesję rady miejskiej. Niestety, posiedzenie przerwano, bowiem nie uzyskano potrzebnego do głosowania kworum. 

Prezydent najwyraźniej nieprecyzyjnie skomunikował się z radnymi, bądź wyniknęły jakieś inne problemy, które doprowadziły do niepojawienia się dużej części radnych z popierającego go klubu.

Sesja rozpoczęła się, jednak po przyjęciu pierwszej uchwały radna Monika Urbańska i radny Adam Kaczorowski musieli opuścić obrady. Wtedy zabrakło kworum do dalszych głosowań.

Na sesji nie pojawił się nikt z czwórki radnych należących do Platformy Obywatelskiej, nie było też 2 członków Lewicy. Wiadomo, że nie wszyscy wyjechali i część osób jest w Pabianicach. Dlaczego nie pojawili się na sesji?

W kuluarach mówi się, że chodzi o uchwałę która miałaby zamknąć temat remontu tramwajowego i zakończyć spór ugodą. Chodzi o kary za zwłokę ze strony wykonawcy remontu i waloryzację kwoty kontraktu. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Radni PO i Lewicy podobno nie chcą się zgodzić na takie rozwiązanie. W wyniku ugody miasto ma zapłacić firmie Progreg Infracity 4,8 mln złotych.

Radni obecni: Marta Cicha, Monika Cieśla, Tadeusz Gęs, Małgorzata Grabarz, Krzysztof Hile, Alicja Jóźwiak, Adam Kaczorowski, Iwona Marczak, Piotr Różycki, Włodzimierz Stanek, Monika Urbańska, Aleksander Wójtowicz, Andrzej Żeligowski.

Urbańska i Kaczorowski wyszli w trakcie sesji.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Komornik ściągnie 🙂

Jakieś drugie dno tutaj widzę. Progreg jest winny około 40 baniek za przekroczony termin wykonania. Miasto niby jest winne progregowi też około 40 baniek za niby prace dodatkowe i waloryzację kosztów. Zatem jakaś dziwna ugoda na prawie 5 baniek dla progregu to jakaś dziwna sprawa. Jak ugoda to każdy odstępuje od swoich roszczeń w podobnej kwocie i kończymy temat. Chyba, że chodzi jak nie wiadomo …. to chodzi o $$$$$$

Czyli miasto ma zapłacić 4,8mln złotych i pewnie wyjdzie na zero jeśli chodzi o wysokość umownych.

Kto zarobi i ile

No chyba nie ma co się dziwić radnym, najpierw krzyczy się że będą kary dla wykonawcy, a teraz ugoda i to taka że my mamy zapłacić??. Łatwo się wydaje nie swoje pieniądze, ludzie przez remont tracili klientów i przychody, nic nie dostaną od miasta. Wykonawca ma dostać prawie 5 mln hm…. super, wszystko poszło do góry kiedy??Jeżeli wykonawca remont zakończył tak jak planowano to by droższych materiałów nie miał. Niech radni z imienia i nazwiska się podpiszą pod tym, fajnie to wygląda na jednych się krzyczy rozdawnictwo A tu ??Rozdaje się pieniądze bez żadnej walki.

Rozdaje się pieniądze bez żadnej walki.😁😁🤣🤣😁😁😁🤣
Sasin włączył dzielnie, zanim uległ i wydał 70 milionów na wybory, których nie było. Ale walczył 😁🤣😁🤣🤣

jełopie chodzi o to, że Sasina nikt nie dorwie w prywatnej willi na malediwach, ale Krzysztofa Hile może łatwo dopaść tłum w Miejskim Ośrodku Kultury.

Czyli uważasz że jest to słuszne??, skoro największy przeciwnik czyli partia rządząca tak robiła,robi to opozycja też może??, a później bez wstydu staną z transparntem drożyzna, samorządy nie mają pieniędzy itp ??hm…. fajny tok rozumowania, ktoś coś ukradł w sklepie, dobrze jutro też pójdę ukradne, tylko że za mniejsza kwotę. Brawo ty

Czyli uważam, że trzeba się dowiedzieć jak rozstrzygnął sąd arbitrażowy w naszej sprawie.
Co do wyborów kopertowych, to wiadomo, jakie rozstrzygnięcie zapadło…

A może każdemu taka ugoda była na rękę?? Uważasz że tyle lat minęło i mamy dopłacić jeszcze za to??, co na to ludzie którzy mieszkają przy ul Zamkowej, prowadzą działalność??czemu tutaj nie było mediacji i ugody aby im zwrócić stratę spowodowaną tym remontem?. Uważasz że to w porządku, czyli oznacza to że wcześniej już inwestycja była źle wycenia i przygotowana czyż nie ? Sąd polubowny to wybór, który strony zaakceptowały, ja nie akceptuje takiego stanu rzeczy, może referendum i niech podatnicy się wypowiedzią??Ja już wynik i decyzje podatników znam, zapraszam na zamkowa i na fb i poczytać, odbiór tej inwestycji… Czytaj więcej »

Ja nie akceptuję, żeby płacić z moich pieniędzy przedsiębiorcom, którzy stracili dochody z powodu zamknięcia przez PiS gospodarki z powodu COVID, a którzy tłumaczyli to remontem Zamkowej.
Sąd polubowny? Nie wiem o czym piszesz, bo to chyba nie w tym przypadku.
Inwestycja była wyceniona prawidłowo, wszystko padło przez pisowskie zamknięcie gospodarki, wzrost cen surowców, mediów itd.
Referendum? Kolejne 450 tysięcy złotych z naszych pieniędzy?
Wynik referendum też mniej więcej znam, bo krzyczą z zasady ci, którym się nie podoba, bo ci którym się podoba ich olewają.

_20230818_120619~2.png
Last edited 1 miesiąc temu by O matko widzisz i nie grzmisz

Nie wiem co ty kopiujesz, jak oceniasz remont to nie to samo, co czy uważasz że trzeba dopłacić kolejne 5mln. Idąc ty tokiem rozumowania to można ankietę przytoczyć czy tramwaj jest potrzebny. (Ale to nie temat rozmowy, a dodatkowe pieniądze bez żadnej kary). Ps jak nie wiesz co to tzw sąd polubowny to Faktycznie dla Ciebie 5mln kary to nic.

Sąd ARBITRAŻOWY, nie polubowny. Chociaż tłumaczenie mija się z celem…

Jedno pytanie (chociaż mija się to z celem). Kiedy inwestycja miała się skończyć?? Skoro prawidłowo zrobiona więc??Kiedy termin był??Jeżeli remont skończyłby się w terminie przewidzianym w umowie to ceny by tak skoczyly??. Remont się przyciągał, 5 osób na krzyż na terenie budowy, a teraz za to dodatkowo płacić ma podatnik Pabianic – super. Nic tylko biorę ekipę do remontu domu i mają mi zrobić w rok, a robią w 5 lat, ja ponoszę koszty najmu, dojazdu do pracy i na koniec płacę jeszcze więcej niż się umawialem bo hm… poszło wszystko do góry. Ps chyba ty tak robisz, każdy normalny… Czytaj więcej »

Jedyne z czym się minąłeś to z powołaniem. Powinieneś zostać notorycznym kłamcą. A mianowicie remont według umowy powinien zakończyć się do końca października 2021 roku. Dokładnie półtora roku przed terminem zakonczenia zaczęło się zamykanie gospodarki w Polsce w związku z COVID. Na świecie jeszcze wcześniej. Ceny poszybowały. Materiałów brak. Na Twój chłopski rozum najlepszym rozwiązaniem było: „każdy normalny goni ekipę z domu.” POGRATULOWAĆ POMYSŁU 😁😁😁😁😁 Nie chce mi się z tobą gadać, bo nie odpisując na żadne moje argumenty ciągle dopisujesz nowe wątki. Do tego, co napisałem przed chwilą, podając konkretne daty pewnie też się nie odniesiesz. Zaczniesz pisać o… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by O madonno i bosze drogi

podał Główny Urząd Statystyczny. W 2021 r. średnioroczna inflacja wynosiła 5,1 proc. Średnioroczny wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych dla gospodarstw domowych emerytów i rencistów w 2022 r.13 sty 2023 hm…..gdzie ta drożyzna w 2021 roku??Ja jej nie widzę, a nie ukrywam materiał kupuje się wcześniej, tym bardziej jak się wie że ma się skończyć inwestycje w terminie, zgodnie z umową. Wojna na Ukrainie zaczęła się inwazja na Ukrainę rozpoczęta 24 lutego 2022 roku. W marcu 2020 r. premier Mateusz Morawiecki ogłosił wprowadzenie, na terytorium całej Polski, „stanu epidemii”. Wcześniej wykryto w kilka przypadków zarażenia się koronawirusem. Po ogłoszeniu covidu… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by Ezop

Nawet ta trzyosobowa ekipa Januszy, którą chciałeś pogonić z remontu twojego domu wie, że żadnego materiału nie kupuje się wcześniej.
Tak jak napisałem, gadaj z kupą to…..

Nie wiesz tego, dlatego że jesteś urzędnikiem i żyjesz zamówieniami publicznymi. Do tego pewnie pracujesz tylko w urzedzie i nigdy nigdzie indziej nie pracowałeś. Wniosek nasuwa się sam po twoich komentarzach ps jeszcze obiadki mama gotuje, buzia wyciera??bosze… już wiem czemu te inwestycje tak wyglądają.

Co do basenu to był na zamkowej i grota i marianskiej, ale że mamy szkutnie to możemy się tam nauczyć budować jachty, czy sztuki pływania itp. Już wiem czemu prezydent chciał tą szkutnie, wiedział że zamkową po za tramwajem będzie można jachtami pływać. Od chciałeś to masz.

Wiesz co to demokracja ??to takz udział obywateli w sprawowaniu władzy, kontrola jej działalności przy najbliższych wyborach. Poczekamy zobaczymy, walczyliśmy o wolne sądy A podpisujemy ugody.

A ile wydał na próżno B. KOMOROWSKI?

Na wybory, które wiadomo, że się nie odbędą? Nic nie wydał.

Pisząc taki komentarz, nasuwa się pytanie. Czy ty istoto, jesteś tak mało rozgarnięta, czy tylko tak udajesz?

Raczej inne pytanie się nasuwa, czy jako urzędnik broniący tego przedsięwzięcia dostanie premię od prezydenta. A może sam ją odbieram, uczestniczył w mediacjach i dlatego broni swojego zdania, z cyklu nikt nie Bedzie mi mówił że białe jest białe A czarne jest czarne. Co do tematu akurat porządne firmy „kolego” posiadają zaplecze i materiał i bladego pojęcia o tym nie masz. Nikt w prywatnej inwestycji nie pozwoli na straty i przestrzelenie o jakieś kilka baniek, a wiesz czemu??BO TAM NIKT NIKOMU NIE DA, DALES OFERTE, JA JA ZAAKCEPTOWALEM I JUZ. ostatecznie możesz zejść z budowy i tracisz to co zrobiłeś… Czytaj więcej »

ŻADNA firma z branży budowlanej nie ma zaplecza materiałowego na remont oscylujący w kwocie 170 mln zł. ŻADNA. Połowy zaplecza też. ŻADNA. Ale taki Janusz jak ty, fachowiec od wszystkiego oczywiście wie lepiej. Wie lepiej, że należało pogonić z budowy wykonawcę i zostawić rozpitoloną Zamkową, bo to tak samo, jak z remontem mieszkania. Wie dokładnie, że wodę na rzece można przefiltrować żeby nie było sinic, bo to to samo co w akwarium z rybkami. Zna się bardzo dobrze na ekonomii i wie, że lepiej bylo utrzymywać komunistyczne molochy Parkową i Turkus, bo 3 tys zł. miesięcznie to kluczowy wpływ do… Czytaj więcej »

Jakiego wroga ?, masz bardzo płytkie rozumowanie, obiadek u mamusi za zimny ??(stąd flustracja wyładowana w Internecie?). Dla mnie to zamkowa był pięknym zagraniem wykonawcy dał najnizej jak się dało aby wygrać A teraz mu to wyrównaja. Inne oferty były wyższe przegrały bo cena za wysoka, a może dobrze wyliczona ??. Nie wiem czego tyczy ostatni komentarz, dziwny jak twoj tok rozumownia.

Januszu od wszystkiego. Moja Mamusia już od kilku dobrych lat nie żyje, więc sobie nią mordy nie wycieraj. Jak zwykle cieszę się, że ludzie mogą przeczytać tę konwersację i wyciągnąć wnioski. Doskonale widać, że w międzyczasie pododawałeś zwyczajowo swoje negatywne komentarze pod innymi nickami w innych wątkach oraz pod nowymi artykułami. Na szczęście ludzie mają swój rozum i pisaniem bzdur robisz coraz bardziej negatywny PR. Ale nie tym, którym byś chciał. Przy okazji tylko zapytam, co to jest „fLustracja”? Czy to coś z angielskiego? Flu-grypa? Już kiedyś pisałeś coś o „schizofreMi”. Jedno jest pewne. Lekarzem nie jesteś. Do szkoły, też… Czytaj więcej »

Last edited 1 miesiąc temu by Wygrałeś Januszu

Pan redaktor ci potwierdzi(o ile chce) że nie pisze pod kilkoma nickami, może ty tak robisz. Bardzo się cieszę że ludzie to czytają, spisek twoje drugie imię. Co do polskiego i szkoły chodziliśmy do tej samej chyba cyt:”Sasin włączył dzielnie, zanim uległ i wydał 70 milionów na wybory”. Takie to płytkie, szukanie błędów u innych jak samemu się nie jest perfekcyjnym.

Pan Redaktor nic nie potwierdzi, bo prawdopodobnie nie ma wglądu w takie dane.
Twoje błędy językowe, ortograficzne składniowe i interpunkcyjne powtarzane w każdym poście cię zdradzają. Pod każdym artykułem o tym, co się dzieje w Pabianicach znajduje się twój negatywny wpis. Mógłbyś chociaż zdania zaczynać od dużej litery.
Panie FLUSTRACJA. Słownik czasem potrafi zmienić wyrazy na inne, ale błędów nie robi.
Bajo.
W twoim wpisie brakuje, co najmniej, czterech przecinków. Za to znasz się na wszystkim innym.
Efekt Dunninga-Krugera. Poczytaj sobie, może troszkę pokory potrzeba.

Last edited 1 miesiąc temu by O matko bosko

Jak widać, u Ciebie błąd robi słownik u innych oni sami. Ps jest wgląd to adres ip, który jest zawsze ten sam. Przykro mi ale nie ja piszę te komentarze, a twój płytki tok rozumowania wskazuje jakim jesteś człowiekiem. Myślisz(To akurat w twoim wypadku wyczyn), że jeśli zaczniesz zmieniać temat to on się rozmywje?Bardzo słaba taktyka prowadzenia konwersacji.

Adres IP nie zawsze jest ten sam, a w przypadku urządzeń mobilnych to w zasadzie co trochę jest inny, ale nie dziwię się, że twierdzisz odwrotnie, przecież na tym też się znasz, jak na wszystkim.
Porównanie literówki do ortów- idiolatria level hard.

Last edited 1 miesiąc temu by Ojejujeju

No akurat się znam wiem co to adres ip, dynamiczny statyczny i niektóre cyferki się nie zmieniają. Ale ty jako urzędnik to wiesz najlepiej, w sumie masz zapędy na prezydenta. (Czemu??znajdź odpowiedź w swoich postach).

😁😁😁😁😁😁😁😁
Pięknie pokazałeś siebie samego 😁😁😁😁 w jednym poście piszesz: „Ps jest wgląd to adres ip, który jest zawsze ten sam” Na moją odpowiedź, że bardzo często nie jest ten sam, nagle piszesz: „wiem co to adres ip dynamiczny statyczny i niektóre cyferki się nie zmieniają.” 🤣🤣🤣🤣
No, niektóre się nie zmieniają. W szczególności np. 192.168. To oczywiście dowód na to, że zawsze jest ten sam 🤣🤣🤣 O matko moja w niebie. Objawił się kolejny talent Ezopa. Sieci informatyczne. To są normalne jaja.

Ty najlepiej się znasz na jednym, WYDAWANIU PIENIĘDZY PODATNIKÓW. To przychodzi ci z łatwością.

Jedyne pieniądze podatników, które wydaję to 2 X 500+. I to prawda, że z łatwością. Ale z moich wyliczeń wynika, że więcej do budżetu państwa wkładam, niż wyciągam w związku z czym Jarosław PolskeZbaw nigdy mojego głosu nie dostał i raczej nie dostanie. Już się tak nie obrażaj. 😁😁😁

??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????

W sumie co to 5 mln, podniesie się podatki i po problemie, a można było to zrobić w wakacje jak ludzie na urlopie to Pan redaktor musiał napisać, można było po cichu, jak w sejmie obrady nocą. Brać przykład z kolegów z PiSu

sugerujesz winę Redaktora Jacha?

To był sarkazm, gdyby nie redaktor, to bym nie wiedział że ogłaszane przez prezydenta huczne kary za brak wykonania umowy w terminie hm….zamienia się w dopłatę 5mln dla wykonawcy i przeprosin. Może program wybacz mi, kwiaty i 5mln.

Brawo Wy. Widzę że od robiliście lekcje od PiSu i szybko się uczycie od najgorszego sortu ludzi. Tak trzymać.

Aha nie przejmujcie się, zrobi się reasumpcję i będzie git. To stara bolszewicka i pisowską metoda.

Może rozebrać szkutnie to oddadzą „część” pieniędzy i odda się wykonawcy.

Nie bunt, tylko dezercja przed odpowiedzialnością.
Teraz się zesraliście że trzeba będzie ponieść odpowiedzialność za całą kadencję?

Smutne miasto smutnych ludzi i jeszcze smutniejszych władz….

zaraz zaraz. przystępując do przetargu typuję swoją cenę.. gwarantuje wykonanie w terminie i podanej cenie. zapewniam że mam środki i moce do wykonania usługi. proste i przejrzyste. wygrałeś przetarg najtańszą ceną, to nie mój problem! nie masz prawa do proszenia o więcej. sam podałeś wycenę! Ktoś droższy mógł to zrobić szybciej i solidniej! nie ma tłumaczenia że to i tamto. umowa to umowa. chyba że w umowie specjaliści dali dupy!

Panie Ezop!
Można prosić po polsku?

A co ja mam do wpisu radcy z netu ??