Strona główna Aktualności Z miasta Budowa szaletu to jednak nie jest super-fucha

Budowa szaletu to jednak nie jest super-fucha

8
Okazuje się, że nie ma chętnych firm do dokończenia budowy szaletu miejskiego przy ul. Południowej. 

W czerwcu radni miejscy zabezpieczyli w budżecie miejskim 300 tys. złotych na dokończenie toalety publicznej przy ul. Południowej (duży rynek), której budowa rozpoczęła się około 12 lat temu. Do tej pory na na tę inwestycje wydano 85 tys. złotych.

Część radnych z klubu PiS sugerowało, że dokończenie budowy można zrobić taniej, bo w tej cenie kupuje się mieszkanie z trzema pokojami. Okazuje się jednak, że specyfikacja przetargowa odstrasza potencjalne firmy i możliwe, że trzeba będzie dołożyć do tej inwestycji. W budynku ma być pomieszczenie administracyjne, toaleta dla 10 osób z podziałem na płeć, toaleta dla niepełnosprawnych, magazyn. Trzeba zamontować ogrzewanie, wentylację, elektrykę itp.

– Zakończył się termin składania ofert w drugim postępowaniu przetargowym. Tym razem również nikt się nie zgłosił – oznajmił Marek Gryglewski, wiceprezydent Pabianic.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Nikt się nie zgłosił bo to już jest wybudowane można wyburzyć i postawić od nowa. Nikt o zdrowych zmysłach za cenę rynkową nie podłoży się pod takiego gniota.
Teraz pytanie ktory znajomy to projektował i jaki kolega to postawił….

Trzeba chyba pytać niejakiego Dyzia i jego pomagiera papa smerfa.

na ile lat za te pieniądze wynająłby toitoia?

nie jestem specjalistą ale sądze, że budżet samorządowy tak nie działa. Nie można sobie odłożyć teraz 300 tyś i z z tych pieniędzy co miesiąc wypłacać. Budżet jest chyba na rok, więc w kolejnym roku trzeba z nowego budżetu płacić a z tych pieniędzy trzeba się rozliczyć

skandal i żenada ,znów POśmiewisko

W ciągu ostatnich kilkunastu lat w Krakowie wybudowanych zostało 10 basenów oraz gruntownie wyremontowany został basen przy Zespole Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego przy ul. Grochowskiej 20. W realizacji jest basen przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 144 na os. Bohaterów Września 13. W planach na najbliższe lata jest natomiast budowa czterech kolejnych obiektów. Wśród nich jest basen olimpijski (50-metrowy), który ma powstać przy Zespole Szkół Łączności przy ul. Monte Cassino, Całoroczne Centrum Sportów Zimowych z zespołem basenów w Małym Płaszowie, kryta pływalnia w Borku Fałęckim wraz z kąpieliskiem zewnętrznym (przy ul. Żywieckiej Bocznej) oraz kompleks sportowy z krytym basenem… Czytaj więcej »

Drugie, co do liczby mieszkańców miasto w Polsce porównujesz do Pabianic ? Może trzeba było za przykład podać Warszawę ?

Last edited 2 lat temu by Jasiek

Radni PiS również mogliby być tańsi w utrzymaniu dla miasta, dałoby się to zrobić.