Strona główna Aktualności Z miasta 205 pielgrzymów wyruszyło do Częstochowy (ZDJĘCIA)

205 pielgrzymów wyruszyło do Częstochowy (ZDJĘCIA)

34
To już 553. Piesza Pielgrzymka Pabianicka na Jasną Górę. Pątnicy wyruszyli dziś po godz. 8.00 rano. Do Częstochowy dojdą w poniedziałek 23 sierpnia. 

Zainteresowanie pielgrzymką było zdecydowanie mniejsze niż w latach przed koronawirusem, kiedy do Częstochowy chodziło blisko 400 osób. W tym roku wprowadzono limit dla osób niezaczepionych, który wyniósł 300 osób. Nie było limitu osób zaszczepionych.
Pielgrzymi z Jasnej Góry wracają na własną rękę.

W tym roku hasłem pielgrzymki jest „Jezus nadzieją Kościoła łódzkiego”, które związane jest z setną rocznicą powstania diecezji łódzkiej.

REKLAMA
Poprzedni artykułNajlepsze fotele do salonu fryzjerskiego! Zobacz!
Następny artykułBudowa szaletu to jednak nie jest super-fucha
Subskrybuj
Powiadom o
34 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

matko , co to się porobiło kiedyś Pabianicka pielgrzymka to szła i szła .. a teraz to do Biedry idzie więcej osób na promocje w sobotę . patrząc po zdjęciach to tylko same kobitki idą a chłopy w domu pielgrzymują

Dokładnie, znam taką rodzinę nawet, kobitka co roku na pielgrzymkę, a chłop może się wreszcie w spokoju napić i Zenka na cały regulator puścić.. 😐

Więcej tam twarzy zwalczających kościół i plujących na wiarę niż pielgrzymów. Pewnie na spacerek polityczny się wybrali…

A twoja twarz co zwalcza ? Sądząc po poziomie wypowiedzi, to chyba trądzik. Nie przejmuj się. Po zawodówce jeszcze możesz iść do liceum.

Last edited 2 lat temu by uuu

mniej jadu żmijo

Przyganiał kocioł garnkowi

Last edited 2 lat temu by uuu

Z roku na rok w Polsce co raz mniej ciemnogródu.. dobrze. Parę lat ładnych i firma kościół upadnie A już zaczęła..

Psy szczekają a pielgrzymka idzie dalej.
Powodzenia i bezpiecznej drogi pełnej przemyśleń i wzmacniającej ducha modlitwy dla wszystkich pielgrzymów 😉

Frekwencja nie powala. Lepiej już chyba nie będzie

W takich Czechach w 30 lat ubyło 50% wierzących.
W Kanadzie po tym roku to mają „pozamiatane”

W nas będzie po podobnie jak w Czechach, po zamieszaniu wokół aborcji, wykorzystywaniu seksualnym i mezaliansie z władzą będzie tylko gorzej. KK w Polsce nie ma strategii długoterminowej i brak osoby z charyzmą JP II.

Idźcie bo później starsi bracia w wierze zabronia spotykać się przy rodzinnym stole w dwa najważniejsze święta dla katolików, sami mogąc świętować bez ograniczeń owocnych przemyśleń

jaki ty głupi jesteś 🙂

I po co judzisz?

A jak bylo w ostatnim roku ?
Hanuka w sejmie pełną parą i ograniczenia 5 osob przy wigilijnym stole -wyciagnij wnioski Po co judze ?Po to żeby to było jawne?

Ani w 20 ani w 19 roku nie było Chanuki w sejmie. Dlaczego podjudzasz i kłamiesz ? Kłamstwo ma być jawne ?

A kiedy była? Skoro jesteś bardzo dobrze zorientowany w temacie?

https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wydarzenia/art,2020,uroczystosc-zapalenia-swiec-chanukowych.html

Ja już się przyzwyczaiłem do komentarzy oskarżających o kłamstwo, zastanawiam się skąd się to bierze?
Skąd te oskarżenia?

Ty czytać nie umiesz ? Nie było Chanuki w sejmie ani w 2020, ani w 2019. Podajesz link, którego nie potrafisz przeczytać. W dodatku nie widzę na zdjęciach, żeby coś tam było „pełną parą” Jeszcze raz spytam: Po co kłamiesz ? Po co podjudzasz ?

Last edited 2 lat temu by MarkoPolo

Umiesz czytać!? Było ograniczenie na pasterce? I przy wigilijnym stole? Przy stole w domu 5osob najlepiej tylko domownicy a u prezydenta!? Ile osób jaki dystans!? A to że czepiasz się miejsca Sejmu na pałac prezydencki to dla Ciebie kłamstwo? W sejmie w ławach siedzą w maseczkach a na korytarzach już nie. A jakie by nie było świętowanie chanuki po wyłączonych kamerach to już nie ma znaczenia.
I umiesz czytać skąd tak dobrze jesteś zorientowany w temacie judzenia😂 i tradycji koszernej!?

Klamczuszek, nie po raz pierwszy zresztą. Nieładnie.
A cała reszta, kto gdzie w masce chodzi, albo jak kto świętuje, nic mnie nie obchodzi. Nie wiem tylko jaki to ma związek z tematem artykułu, którym jest pielgrzymka. Po raz kolejny szczujesz w dodatku pisząc kłamstwa, które zweryfikowałem w wyszukiwarce w 40 sekund.

Last edited 2 lat temu by MarkoPolo

Po raz kolejny nie odpowiadasz na pytania jesteś bardzo dobrze zorientowany i wyczulony na tradycje starotestamentową i oczywiście to przypadek

W d..pie mam Żydów, Afgańczyków, Ruskich, gejów, lesby i inne Seby i Dżesiki. Uczulony jestem jedynie na kłamstwa, które wykorzystują jedni, żeby szczuć przeciwko innym. Jeżeli posłałeś w świat kłamstwo powyżej to albo dałeś się zmanipulować tym, którym na tym zależy i powtarzasz te bzdury, bez zastanowienia, albo umyślnie kłamiesz. Ani jedno ani drugie cię nie tłumaczy.

Nie odpowiadasz na pytania, możesz krzyczeć łapać złodzieja
możesz się zagotować, nie odpowiadasz na pytania i wykręcając się od nich jesteś manipulatorem, a nie obrońcą prawdy.

Kłamca nazywa mnie manipulatorem. Ależ stupor.
Ciuś, ciuś. Nieładnie.

Mierzysz mnie swoją talmudyczną miarą
BEZCENNE 😂🤣👍👌😭😄

Nie poraz pierwszy?
Tzn. Gdzie?
Łoriorze

A czytania Tory w TVP1 w poludnie o 12 też nie było!?!?!?

Marko Polo znawco tematu czemu nie zarzucisz mi kłamstwa?

Nie wiem bo, nie oglądam. Jak sprawdzę, to napiszę. Jaki to ma związek z pielgrzymką ?

Jestes ekspertem od hanuki
Taki to ma zwiazek z Toba

Mam gdzieś chanukę 😁😁😁. Nie lubię kłamców i kombinatorów. Aha. I jeszcze pseudodyslektyków, którzy nie znają podstawowych zasad ortografii, ale mianują się „Prawdziwymi Polakami”

A właśnie ze wszystko co hebrajskie bronisz i cenisz, jesteś wyczulony jak alarm samochodowy na każdy sygnał, posługujesz się informacjami i autorytetami z Izraela, wiec
dla mnie jesteś chłopcem w krótkich spodenkach.
Na podstawie tego co wypisujesz wyróżnia cie ze jesteś antypolakiem i uprawiasz antypolonizm agencie. Jeśli nie lubisz kłamców i kombinatorów to jak wytrzymujesz sam ze sobą!?
Można się nauczyć ortografii lub spędzać czas na poprawna polszczyznę ważne jest też nauczyć się jak byc człowiekiem i być poprawnym obywatelem naszego społeczeństwa.

Polszczyzny nie można się nauczyć. Trzeba. Prawdziwy Polak zna swój język.

Połamania nóg!