Strona główna Aktualności Komunikacja Budowa S14 stoi pod znakiem zapytania

Budowa S14 stoi pod znakiem zapytania

6
Tutaj powstanie węzeł Lublinek

Okazuje się, że nie ma pieniędzy na budowę zachodniej obwodnicy Łodzi, która ułatwiłaby mieszkańcom naszego powiatu dojazd do autostrady A2 i odciążyła ruch lokalny. 

O wstrzymani budowy trasy S14 informuje serwis lodz.wyborcza.pl.

– Drogowcy zwlekali z ogłoszeniem drugiej części przetargu. Tłumaczyli, że chcą dobrze przygotować się do konkursu. Rzeczywistość okazała się jednak nieco inna. – Nad budową drogi ekspresowej S14 zbierają się czarne chmury. Rząd Beaty Szydło najpierw zabrała Łodzi Caracale, a teraz to samo chce zrobić z S14 – alarmuje Cezary Grabarczyk, poseł PO i były minister infrastruktury.

Na posiedzeniu sejmu na pytania Grabarczyka w sprawie S14 Jerzy Szmith, wiceminister infrastruktury i budownictwa, odpowiedział, że droga nie została skreślona i będzie realizowana, ale nie jest wstanie powiedzieć kiedy – czytamy w serwisie.

Droga miała połączyć zachodnią obwodnicę Pabianic (na wysokości feralnego zakrętu w Szynkielewie) z autostradą A2 przy węźle Emilia.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Dobra zmiana” …. 🙁

Przypone tylko że za PO s14 również została odsunięta w czasie na jakiś 20 rok

Owszem, została odsunięta w czasie, bo w ok. 20 roku dopiero miała zostać skończona, a cała inwestycja miała się powoli zaczynać właśnie mniej więcej teraz. Nie lubię bufona Grabarczyka, ale dzięki niemu mamy S8 i S14 oraz pośrednio, przedłużenie A1 do Strykowa do Tuszyna, dzięki czemu Pabianice są jednym z najlepiej (a może nawet i najlepiej) skomunikowanym miastem powiatowym w Polsce. Do tego trzeba przypomnieć, że nieco wcześniej posłanka pabianicka Anita Błochowiak z SLD zablokowała rozszerzenie granic administracyjnych Łodzi, dzięki czemu część Grupowej Oczyszczalni Ścieków leży poza terenem Łodzi na obszarze gminy Pabianice, co daje gminie niezłe źródło dochodów, co… Czytaj więcej »

Samo sedno.
A temu senatorowi, to chyba wystarczy tylko to, że jest. Niestety.

Oczywiście, że będzie realizowana. Jak przy kolejnych wyborach wyślemy PiS do opozycji

Obym się mylił, ale PiS już raz rządził i dróg jakoś nie przybywało. Wiem, że były inne czasy, lecz teraz są inne niż 2-3 lata temu. Doświadczenie uczy, ze PiS dużo gada, obiecuje a potem tłumaczą, że co innego mieli na myśli. Płacimy za to wszyscy niestety.