Strona główna Aktualności Z miasta Budowa postępuje. Magazyn i pakownia już w przyszłym roku

Budowa postępuje. Magazyn i pakownia już w przyszłym roku

5
fot. Adamed
To inwestycja o wartości 300 milionów złotych. Jest realizowana w Pabianicach i właśnie zakończył się jej ważny etap.

Chodzi o budowę nowoczesnego centrum produkcyjno – logistycznego firmy farmaceutycznej Adamed, które powstaje przy ul. Piłsudskiego (pisaliśmy o tym wcześniej TUTAJ).

Wczoraj, przy udziale między innymi władz naszego miasta i powiatu, odbyło się zawieszenie wiechy na budynku, symbolizujące półmetek pierwszego etapu przedsięwzięcia.

– Zaplanowana inwestycja wpisuje się długofalową strategię Adamedu, w perspektywę wzrostu i doskonalenia. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie rozwoju firmy w zakresie zaawansowanych technologii i tempa wzrostu produkcji – mówił podczas uroczystości Bartłomiej Rodawski, członek zarządu i dyrektor operacyjny Adamedu.

Finał inwestycji przewidziano na koniec 2026 roku. Wcześniej, bo już w przyszłym, mają powstać nowy magazyn (w pierwszym kwartale) i pakownia (w drugim kwartale). Równocześnie, wraz z pracami budowlanymi, będą realizowane procesy digitalizacji, w tym robotyzacji i automatyzacji.

Jak informuje Adamed, inwestycja zakłada zwiększenie możliwości produkcyjnych i magazynowych, automatyzację i rozwój możliwości pakowania oraz unowocześnienie tych procesów. W przyszłości, a dokładniej w 2027 roku, firma chce produkować 4 miliardy tabletek (w ubiegłym roku były to 2 miliardy).

Tak wyglądała budowa pod koniec ubiegłego roku.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Przy tej rotacji pracowników nie wróżę zapełnienia obsady etatów. Ludzie popracują w ADAMEDzie zdobędą doświadczenie i robią ewakuację do normalnych zakładów pracy.

Gdzie sie ewakuowałeś po zdobyciu tak cennego na rynku pracy doświadczenia jakim jest praca na produkcji/magazynie?

Adamed na największą rotację pracowników wśród wszystkich firm farmaceutycznych w Polsce

Można poprosić o źródło tej informacji? Jakieś dane?

Popytaj w HR 😀