Strona główna Aktualności Z miasta Budowa idzie zgodnie z harmonogramem

Budowa idzie zgodnie z harmonogramem

0
Nowa hala sportowa powstaje na terenach PTC, w miejscu, gdzie niegdyś funkcjonował odkryty basen. 

Jak zapewniają urzędnicy inwestycja, po 5 miesiącach od przejęcia placu budowy przez wykonawcę, prowadzona jest zgodnie z harmonogramem i wszystko wskazuje na to, że prace zostaną zakończone z końcem września. Tak przewiduje umowa.

– W części budynku, gdzie będą szatnie i zaplecze administracyjno-socjalne, są już wylane stropy. W części głównej hali dobiega końca murowanie ścian, zrobiona została pierwsza wylewka podłogowa. Kolejnym krokiem będzie zadaszenie. Prace postępują zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym, co dobrze zapowiada dalszą część realizacji umowy przez generalnego wykonawcę – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy miejskiego ratusza.

Wykonawcą jest konsorcjum firm z województwa śląskiego. Umowa opiewa na 5 937 210 złotych.

Nowy obiekt będzie w rzeczywistości pierwszą z dwóch części inwestycji. W dalszej kolejności mają powstać magazyn na sprzęt sportowy, siłownia oraz sala treningowa przeznaczona do zapasów i sztuk walki. Prace obejmą również zagospodarowanie i oświetlenie terenu.

Skąd miasto weźmie pieniądze, by zrealizować wspomniany plan?

– O dofinansowanie na ten cel, a także na budowę w sąsiedztwie hali otwartych, letnich basenów będziemy występowali z Rządowego Funduszu Polski Ład – dodaje rzecznik.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments