Strona główna Aktualności Z miasta Budowa hali powiatowej przebiega zgodnie z planem

Budowa hali powiatowej przebiega zgodnie z planem

12
Wszystko wskazuje na to, że duga hala powiatowa zostanie oddana do użytku zgodnie z planem, a lokalni sportowcy i uczniowie będą mogli z niej korzystać już we wrześniu tego roku. 

Jak informuje starostwo powiatowe, wykonana została już główna konstrukcji nośna, czyli zamontowane zostały słupy, dźwigary i stropodachy. Położona została także blacha na dachu hali. Wykonywane są prace związane z ociepleniem i izolacją wodoszczelną. Trwa montaż stolarki drzwiowej i okien. Powstają również ściany wewnątrz hali. Od lutego rozpocznie się układanie izolacji ścian zewnętrznych i prace związane z elewacją.

– Prace budowlane powinny doprowadzić do  zakończenia stanu surowego zamkniętego do końca stycznia. Co do instalacji, wykonane zostało większość sieci zewnętrznych w zakresie kanalizacji i wody. Położono także instalacje podtynkowe elektryczne i sanitarne w budynku technicznym obiektu w części niskiej – mówi Krzysztof Habura, starosta pabianicki.

Wymiary hali pozwolą na przygotowanie pełnowymiarowego boiska do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, piłki nożnej halowej, badmintona i tenisa ziemnego. Ma powstać także ścianka wspinaczkowa. Na części tak zwanego zaplecza (budynku technicznego) urządzone zostaną szatnie z natryskami i sanitariatami oraz pomieszczenie dla trenerów. Hala zostanie przeszklona od południa.

Hala będzie kosztowała 15 770 395 zł. Budowa finansowana jest z dwóch źródeł: 10 348 245 zł  z Polskiego Ładu i 5 181 806 zł ze stowarzyszenia Łódzki Obszar Metropolitarny.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Idą wybory, idą! Sweetfocie z kim popadnie, dożynki, koła gospodyń wiejskich, inicjatywy, inwestycje. I się mury pną do góry, będą piękne nowe Pabianice. Tyle, że tych ostatnich 5 lat bajzlu, niekompetencji i ignorancji dla mieszkańców nikt wam nie zapomni peowcy, jakbyście się tam nie nazywali. Nawet jak teraz Pałac Kultury wybudujecie, a przepraszam wy to Bramę Brandenburską.

***** ***

Tych ostatnich 5 lat bajzlu, niekompetencji i ignorancji dla Polaków nikt wam nie zapomni Pisowcy, więc tyle, co sobie pogadasz, to twoje.

Masz kogoś na ich miejsce? Pytam bardzo poważnie.

Powinieneś się cieszyć ,że będą te wybory ,bo by nic nie było ,a tak coś POwstanie i zostanie …

Wasilij, rekomenduję odświeżenie badań okresowych.

Zapomną wszyscy. Będą zachwyceni dodatkowo oddanym bublem – Zamkową. 

Ostatnio jak napisaliście, że budowa hali na PTC przebiega zgodnie z planem, to zaraz po tym artykule prace zamarły na kilka miesięcy. Tak więc nie zapeszajcie. Piszcie tylko o problemach i opóźnieniach 🙂 Tych tematów nie zabraknie, a i komentarzy wtedy więcej 😃

A trzecim źródłem to kto będzie, bo z tych dwóch to jeszcze nie ma 15 770 395 zł.
Chyba że to celowe aby było później wytłumaczenie że brakło kasy i jest opóźnienie.

Pewnie wkład własny.

Panie Przemku,
czy mógłby Pan dopytać w starostwie czy mają jakikolwiek plan na działanie ścianki wspinaczkowej? Czy będzie tak samo jak w pierwszej hali, że praktycznie stoi bezużyteczna?
Chodzi mi o jakieś popołudniowe zajęcia dla dzieci z instruktorem. Nie dla grup. Bez znaczenia czy płatne 100% czy dofinansowane.

Nie sądzę.