Strona główna Dzieje się Sport Brązowy debiut juniorów

Brązowy debiut juniorów

7

Drużyna UKS Korona Pabianice zadebiutowała na Drużynowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie. Z pierwszych takich zawodów wracają z medalami.

Trzydniowe mistrzostwa rozegrane zostały w ubiegły weekend w Białymstoku. Rywalizacja odbywała się w 2 grupach. Reprezentanci Pabianic rywalizowali z LKS Technik Głubczyce i UKS Hubal Białystok. Pierwszego dnia nie mieli sobie równych i wygrali wszystkie pięć pojedynków z zespołem z Białegostoku. Drugi dzień to gry przeciwko zawodnikom z Głubczyc. Pabianiczanie walczyli, ale zawodnicy Technika okazali się lepsi.

O trzecie miejsce i brązowy medal Korona zagrała z UKS Unią Bieruń. Po 3 godzinach walki, pabianiczanie zwyciężyli i wrócili do do domu z krążkami na szyjach. Na wyższych stopniach podium stanęli reprezentanci SKB SUWAŁKI (srebro) i LKS Technik Głubczyce (złoto). Trzecie miejsce, które podczas debiutu przypadło klubowi z Pabianic pokazuje, że zwodnicy są gotowi do rywalizacji na najwyższych szczeblach.

Koronę reprezentowali Adrian Krawczyk, Artur Gwiazdowski, Natan Hemer i Kacper Okrojek. Chłopców trenuje Swietłana Kosenchuk.

REKLAMA
Poprzedni artykułMiły gest Solidarności
Następny artykułZ kontrabandą po Zamkowej
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Wow wow musicie nieźle wymiatać Gratulacje!!!!!!!

GratulacjE

Po pierwsze w tym wykonaniu to kometka, nie badminton – bo ten to najbliżej w ekstralidze. Po drugie zacznijmy wreszcie w rubrykach sportowych pisać o sporcie, a nie o dyscyplinach z jego pogranicza. Doceńmy sukcesy zapaśników, czy przede wszystkim takiej Pauliny Piechoty – w dyscyplinach, gdzie trenuje po kilkadziesiąt czy kilkaset tysięcy ludzi. Tam medale mają swoją prawdziwą wymowę. A nie na zawody przyjeżdża 19 osób w tym najlepiej 6 z Pabianic (jak w tych biegach na orientacje) i się jarają medalami. I jeszcze się ich nagrodami pompuje. Niedługo na pierwszej stronie będzie o Stefanie, który po siedmiu browarach i… Czytaj więcej »

Tylko, że my piszemy zarówno o zapaśnikach jak i Paulinie Piechocie.

panie „zapomniany redaktorze” – jak się nie znasz to nie komentuj.sam pan jesteś kometka , a może i kometa. Przyjdź na trening albo na turniej BADMINTONA to zobaczysz jak graja, nawet najmłodsi zawodnicy.
Kometka, Panie to na podwórku z rakietkami z marketu za 10zł.

konkrety patataju internetowy z pisu albo peło – „nie ważne jak, byle być przeciw” …. wart p@c pałaca, jak to mówią…

Gratuluję i życzę dalszych Sukcesów