Strona główna Dzieje się Sport Badmintoniści z medalami w Józefosławiu

Badmintoniści z medalami w Józefosławiu

0
Zawodnicy Korony pojechali na turniej Grand Prix rozgrywany w województwie mazowieckim i kolejny raz pokazali się z dobrej strony.

W kategorii młodzików rywalizowały Nikola Nowińska, Aleksandra Jacoń oraz Klaudia Płusa. Ta pierwsza w grze mieszanej razem z Barłomiejem Butkusem (UKS Bursztyn Gdańsk) zajęła 11. miejsce. Znacznie lepiej poszło jej w parze z Anną Kotlarską z (MKS-u Garwolin), bowiem dziewczęta stanęły na najniższym stopniu podium.

Aleksandra w grze podwójnej z Martyną Tatarek uplasowała się na 13. lokacie. Lepiej poradziła sobie za to Klaudia, która w parze z Tomaszem Kotlarskim z MKS-u Garwolin zakończyła zmagania na piątym miejscu.

Na drugi medal trzeba było poczekać do rozgrywek kategorii juniora młodszego i młodzika młodszego. Jak zwykle nie zawiódł Kamil Markus, który zdobył srebrny krążek w grze mieszanej z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kilece). Do podium niewiele zabrakło również w grze pojedynczej, bowiem Kamil zajął ostatecznie 4. miejsce.

W imprezie klub z Pabianic reprezentowała jeszcze Julia Koralewska (12. miejsce w grze pojedynczej oraz 10. w grze podwójnej) oraz Amelia Jaworska (8. miejsce w grze podwójnej oraz 16. w grze mieszanej).