Strona główna Aktualności Z miasta Boisko czeka na sezon

Boisko czeka na sezon

5

Zakończyła się budowa boiska do siatkówki plażowej na Lewitynie. Tym samym zrealizowano wszystkie projekty z Budżetu Obywatelskiego 2016. 

Modernizacja boisk do siatkówki plażowej wraz z budową oświetlenia kosztowała 89 tys. złotych. W przetargu wpłynęła jedna oferta od firmy P&K LED z Łodzi.

Zaprojektowane zostały dwa boiska o wymiarach 8×16 m. Prace objęły położenie nowego podłoża/nawierzchni, wyposażenie w osprzęt (m.in. siatka treningowa, stanowisko sędziowskie), ogrodzenie boisk piłkochwytami i zrobienie utwardzonego dojścia. Wokół boiska zamontowano 12 ławek. Teren zostanie oświetlony sześcioma lampami z oprawami LED.

Osprzęt boiska znajduje się na razie w magazynie MOSiR. Zamontowany zostanie wraz z rozpoczęciem sezonu.

Modernizacja boiska była ostatnim projektem Budżetu Obywatelskiego na 2016 rok.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Tak wiem, jestem malkontentem… Ale czy naprawdę tworząc nowe, lepsze zagospodarowanie boisk z oświetleniem umożliwiającym grę nawet po zmroku, nie można zadbać o szczegóły estetyczne?
Niby nic, ale jednak, czy taka głupia skrzynka energetyczna nie mogłaby znaleźć się w jakimś mniej widocznym miejscu… niby nic… a jednak coś. Niby nowe lepsze, a jednak z wadą której uniknięcie niewiele by kosztowało.
Dbajmy o estetykę przestrzeni w każdej skali… i w każdym detalu.

Panie Mirku estetyka i owszem ale przede wszystkim funkcjonalność. Wszak nie jest to tylko plastikowa obudowa na licznik energii. Zapewne są tam zegary, złącza, faza, wyłącznik awaryjny. To warunkuje lokalizację przy ciągu komunikacyjnym, przy furtce. Gdyby zlokalizowali tę skrzynkę gdzie indziej, zaraz znalazłby się inny Pan Mirek z goryczą, że aby wyłączyć oświetlenie to musi latać na około ogrodzenia gdzieś w krzaki. I za tym cały szereg pytań o funkcjonalność.
Ja Pańskie pytanie postawię w inny sposób: czy naprawdę tworząc nowe, lepsze zagospodarowanie nie dało się wyburzyć sklepu wielkopowierzchniowego i postawić gór ze skocznią narciarską? No nie dało się?

Mówiąc o funkcjonalności, kuleje – mniej więcej tak, jak bosy siatkarz po kontakcie małym palcem stopy z metalową skrzynką usytuowaną w szerokości dojścia. Nie nazwałbym funkcjonalnym skrzyżowania dróg pieszych ze skrzynką usytuowaną w taki sposób. Zegary faza..itd, nie są potrzebne codziennemu graczowi a bardziej obsłudze technicznej. Jestem niemal pewien, że włącznik oświetlenia dostępny dla graczy nie będzie obsługiwany ze skrzynki energetycznej… Porównywanie lokowania gór ze skocznią narciarską do skrzynki energetycznej chyba trochę nie trafione, chyba bo nigdy nie stawiałem ani jednego, ani drugiego. Lecz jeśli twierdzi Pan, że to porównywalne, to przesunąłbym skrzynkę w okolicę „ściany przy ogródku” (funkcjonalność –… Czytaj więcej »

napisaliście o zakończeniu prac. DO tego że osprzęt zawita w sezonie wakacyjnym. Ale czy brak kompletnego ogrodzenia ( siatki ) to zakończenie robót? Siatka na ogrodzeniu to nie siatka do siatkówki 🙂

Nie chcę się czepiać tylko tak się zastanawiam czy ktoś przemyślał te ławki znajdujące się z tyłu boisk? ludzie na prawde chcą oglądać mecze z za pleców zawodników?