Strona główna Aktualności Z miasta Boisko będzie jak nowe. Roboty już trwają

Boisko będzie jak nowe. Roboty już trwają

2
Na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji pracują ludzie i ciężkie maszyny, trwa bowiem jego modernizacja. Pierwsze efekty robót już widać, jednak na możliwość korzystania z obiektu piłkarze poczekają jeszcze długie miesiące.

Inwestycję realizuje specjalizująca się w takich zadaniach firma z województwa kujawsko – pomorskiego. Celem jest wymiana nawierzchni. Dotychczas wszystko przebiega zgodnie z planem.

– Obecnie trwają prace geodezyjne, m.in. wyrównywanie terenu, a także wodociągowe, w rezultacie których zostanie zmieniony sposób nawadniania płyty, na automatyczny – wyjaśnia Piotr Adamski, dyrektor MOSiR. – Kolejnym etapem będzie nawiezienie ziemi, a następnymi – humusowanie i zasiew trawy.

Finał przedsięwzięcia powinien nastąpić jeszcze przed końcem wakacji, ale oddanie boiska do użytku przewidziano dopiero wiosną. Od tej pory posłuży ono wyłącznie celom sportowym, a nie, jak wcześniej, również organizacji masowych imprez (na obiekcie odbywały się Dni Pabianic i Dni Powiatu Pabianickiego).

Warta 200 tysięcy złotych inwestycja jest realizowana za pieniądze z budżetu obywatelskiego. Pomysłodawcą tego zadania był „Włókniarz”.

REKLAMA
Poprzedni artykułPożar w Ksawerowie. Dym widać było z kilku kilometrów
Następny artykuł5 rzeczy, które do mody wprowadziła Coco Chanel
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A ja mam pytanie gdzie mogą grać dzieci i młodzież nie zrzeszona w żadnych klubach i nie mająca kasy na opłacenie orlików, które podobno są ogólnodostępne??

Polecam np. sp 14
Tam mily lecz konkretny animator sportu
czeka żeby udostępnić teren i sprzęt .
Myślę ze jest podobnie z innymi animatorami sportu
Na innych ośrodkach