Strona główna Aktualności Z miasta Blisko 100 nowych miejsc parkingowych na osiedlach spółdzielni

Blisko 100 nowych miejsc parkingowych na osiedlach spółdzielni

14
Część zaplanowanych na początek roku prac jest już zakończona, inne będą trwały jeszcze kilka tygodni.

Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa zakończyła budowę miejsc parkingowych na ul. Popławskiej. Tam powstały dwa parkingi – jeden przy numerze 28 (8 miejsc), drugi przy numerze 40 (28 miejsc).

Nowych miejsc postojowych doczekają się mieszkańcy bloków przy dawnym „Baraku”. Dokładnie w miejscu, gdzie stał kiedyś osiedlowy dom kultury powstaje plac dla 16 samochodów. Do tej pory kierowcy parkowali auta w tym miejscu, ale w błocie.

W dalszym ciągu trwają prace przy ulicy Wileńskiej (nr 57-63). Tam powstaje 40 miejsc parkingowych. Budowa ma się zakończyć do końca maja.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

PRIMA APRILIS!!!

Zastanawiałem się na ile miejsc ma być parking za żłobkiem, teraz okazało się, że 40. Współczuję kierowcom z okolicznych bloków, bo widywałem na tym kartoflisku zaparkowane prawie 70 samochodów.

Ile by tam nie było miejsc, to niech to jak najszybciej otworzą bo w okolicy jest dramat. Mieszkając przy ul. Wiejskiej ostatnio znalazłem pierwsze wolne miejsce przy Pamso na Śniadeckiego.

Sądzę, że nawet jak ten parking już będzie otwarty, to jak przyjedziesz za późno, to też będziesz szukał wolnego miejsca na Śniadeckiego.

A kiedy powstanę miejsca parkingowe na Cichej od Orla do Moniuszki??

mieszkańcy tych ulic mogą również parkować, tu na nowo powstałych miejscach parkingowych. Dziękuję.

odpowiedź rodem z ” Misia” Barei: „Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!”

Zacznijmy od tego, że na Popławskiej miejsca już byly, wyłożono jedynie kostkę – fizycznie przybyły może 2 extra.

A Kiedy zrobią coś z odcinkiem Śniadeckiego przy 1 liceum? Kawałek trawy całkowicie rozjeżdżony przez przyjeżdżających pograć w piłkę na boisku, ciągle brakuje miejsca dla mieszkańców. Albo parking między blokami przy Moniuszki 114 – samochody parkują dosłownie wszędzie, a miejsc brak.

Posiadanie auta to nie jest obowiązek.

Posiadanie mieszkania (Internetu, komputera, umiejętności myślenia) również…

Jeśli sobie kupisz komputer, a wiesz, że brakuje światłowodu i będziesz korzystał z lichego internetu komórkowego, to do kogo będziesz miał pretensje? Do dostawców internetu? Do zarządców budynku? Jak kupujesz samochód, a wiesz, że nie ma miejsc parkingowych to do kogo pretensje?

Tutaj widać czym Polak różni się od mieszkańca miasta na zachodzie Europy. Polak traktuje samochód jak dobro luksusowe, więc skoro stać go to na takie dobro, to jest ważny, jest panem, więc Gmina lub spółdzielnia mają obowiązek zapewnić mu miejsce parkingowe.🙂

Mam samochód i to nie jest moje ostatnie słowo.