Strona główna Aktualności Z miasta Bezrobotnych ze świecą szukać

Bezrobotnych ze świecą szukać

8

W końcu I półrocza w PUP w Pabianicach zarejestrowanych było 3 258 osób bezrobotnych. To 418 osób mniej niż w maju zeszłego roku i aż 3766 mniej niż 4 lata temu.

W czerwcu zarejestrowanych zostało 311 osób, natomiast 377 osób zostało wyłączonych z rejestrów. Najczęstszym powodem utraty statusu bezrobotnego było podjęcie pracy, które zgłosiły 204 osoby. 67 osób odmówiło, bez uzasadnionej przyczyny, przyjęcia propozycji pracy.

W ciągu miesiąca pracodawcy zgłosili 829 wakatów. Największe zapotrzebowanie jest w sektorze budowlanym oraz przetwórstwie przemysłowym. Poszukiwani są również m.in. sprzedawcy, szwaczki, sprzątaczki, a także pracownicy ochrony.

– Duże zapotrzebowanie na pracowników potwierdzają dane dotyczące rejestracji oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy cudzoziemcom, od stycznia zarejestrowano 913 takich oświadczeń,  a na przestrzeni całego roku 1 848 – informują pracownicy PUP.

Zmiany spowodowały spadek stopy bezrobocia. W czerwcu ubiegłego roku w powiecie pabianickim wynosiła ona 8,1%. Aktualnie wskaźnik ten wynosi 7,2%. Na przestrzeni roku w województwie łódzkim nastąpił spadek stopy bezrobocia z 7,4% do 6,4%

Na naszym portalu Epainfo ogłoszenia znajduje się 78 ofert zatrudnienia np. pizzerman, doradca ds.nieruchomości czy magazynier. Również w ogólnopolskich serwisach jest sporo ogłoszeń. Np. na OLX znajduje się ponad 193 ofert pracy w Pabianicach.

Na stronie Pabianickiego PUP możemy znaleźć 60 ofert z Pabianic, a ponad 129 z powiatu, które dostosowane są do preferencji osób poszukujących pracę.

Ministerstwo Pracy przyznało 360 000 zł dotacji. W ramach tych środków zostaną zorganizowane dodatkowe staże. Bezrobotni będą mogli się starać o dofinansowanie na podjęcie działalności gospodarczej, a pracodawcy o refundację doposażeń stanowisk pracy.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy w związku z tym ilość urzędników w PuP też spadnie ? czy jak to w naszym kraju petentów do obsługi mniej a obowiązków więcej ?

Ilosc urzedasow w PuP nie moze spasc, bo wtedy zostali by oni bezrobotnym, bezrobocie by wzroslo i trzeba by bylo zatrudnic wiecej urzedasow w PuP

Problem w sektorze budowlanym jest z pracodawcami a nie z brakiem pracowników. Pracowałem w budowlance i nie chodzi mi tu o to ze trzeba zapierdzielac tylko ze w grudniu styczniu i lutym ja nie zimuje jak niedzwiedzie polarne. Nadal mam do zapłaty czynsz wode prad gaz tel. internet dzieciaki szkola jedzenie paliwo przyjemnosci z 3000 pln zejsc na 600 pln bo tyle wyszlo z godzin to juz w marcu pracowalem w firmie gdzie zarabiam 12 miesiecy a nie 9

Taka specyfika tej branży. Jest mniej zleceń na zimę więc nie wszystkie firmy się ”łapią” na nie.

Co oczywiście nie oznacza że przez zimę powinien pracownik mniej zarabiać, masz w 100% rację.

Dużo nierobów jest którym lepiej żyje się na zasiłkach niż iść uczciwie pracować. Tak samo niektóre mamuśki. Oczywiście nie mówię o tych które nie mają z kim dzieci zostawić.

1. Dostając 3000 na rękę, tak naprawdę zarabiasz ponad 5000. Nikt nie widzi tego, że prawie druga pensja idąca na podatki i ZUS jest kosztem pracodawcy. Lecz nikogo to nie obchodzi, liczy się „ile dla mnie”. Tak samo jak nie obchodzi koszt zużytej wody, prądu, materiałów eksploatacyjnych bo „to mi się należy by wykonywać swoją pracę” Wiele rzeczy które się „należy” nie jest w świadomości pracujących kosztem firmy. Pracodawca nie ważne jakim sku***** by był zapewnia miejsce pracy i pokrywa wszystkie koszty z nim związane, a on też chciałby 3000 na rękę zarabiać (oczywiście po odjęciu kosztów i inwestycji) Bądźmy… Czytaj więcej »

Ludzie przecież to propaganda. Fakt jest mniej bezrobotnych, bo dużo osób się już po prostu nie rejestruje w urzędzie pracy, bo szuka pracy na własną rękę bez pomocy urzędasów co i tak nic z tego zazwyczaj nie ma, są tez osoby co robią na czarno i żerują poza tym wszystkim oraz cała patologia społeczna, ale największa liczba osób co ich nie ma zwłaszcza w Pabianicach to są ci co po prostu wyjechali z tego upadłego miasta w cholerę i macie swój spadek. Kto może z czystym sumieniem powiedzieć że młody człowiek w Pabianicach ma jakąś przyszłość ? Przecież to kpina… Czytaj więcej »