Strona główna Aktualności Z miasta Bezrobocie? Nie ma chętnych do pracy

Bezrobocie? Nie ma chętnych do pracy

3

W listopadzie w pabianickim „pośredniaku” zarejestrowanych było 3 397 bezrobotnych. To 902 osoby mniej niż przed rokiem. W maju 2014 roku liczba ta była ponad dwukrotnie wyższa – 7024 osoby.

W listopadzie do PUP w Pabianicach napłynęło 469 osób, natomiast z rejestrów wyłączono 481 bezrobotnych, z których 264 podjęły pracę. 87 osób odmówiło bez uzasadnionej przyczyny przyjęcia propozycji odpowiedniej pracy lub innej formy pomocy.

A właściciele firm mają problem ze znalezieniem pracowników.

Pracodawcy zgłosili 457 wolnych stanowisk pracy, w 85% były to oferty niesubsydiowane, czyli, wygenerowane przez rynek bez wsparcia finansowego państwa takiego jak staże itp.  Dlatego pracodawcy coraz częściej zatrudniają cudzoziemców, w szczególności Ukraińców.

– W listopadzie zarejestrowaliśmy 77 oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi. w październiku były to 144 oświadczenia – informują pracownicy PUP.

W naszym serwisie ogłoszeniowym jest 100 ofert pracy.

Stopa bezrobocia w powiecie pabianickim w październiku tego roku wyniosła 7,9%, natomiast średnia wojewódzka to 6,8%, a krajowa 6,6%. Powiat obecnie zajmuje 3. miejsce w województwie pod względem wysokości tego wskaźnika, ex aequo z powiatami łęczyckim i łódzkim wschodnim. Wyższy wskaźnik bezrobocia niż u nas odnotowano w powiatach kutnowskim i łaskim.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

„Pracodawcy zgłosili 457 wolnych stanowisk pracy, w 85% były to oferty niesubsydiowane, czyli, wygenerowane przez rynek bez wsparcia finansowego państwa takiego jak staże itp.” Na stronie Pabianickiego Urzędu Pracy, jest aktualnie (09.XII.2017) 105 ofert pracy, z czego 50% to oferty u pośredników pracy, 15% stanowią oferty zamknięte a pozostałe 20% to oferty od pracodawców, u których jest przemiał jak w młynie (dlaczego to pisać nie muszę), ostatnie 15% to rzeczywiste oferty od pracodawców, więc coś ten wynik powyżej jest, delikatnie mówiąc „naciągany” Tyle ofert zawsze było u Nas, a niektóre Firmy wręcz rekrutują non stop ale miejsc do pracy nie… Czytaj więcej »

To jest lepsza ściema na użytek każdego systemu politycznego. Kiedyś, gdy nie pracowało ponad pół Pabianic, PUP podawał z dumą, że bezrobocie tylko 13 %.
Prosiłem zastępcę kierownika PUP o przekazanie info, jak PUP wylicza te 13 %, skoro bez pracy teoretycznie mogło być ponad 50 % !
Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi.

Bo wiekszosc ogloszen jest przez Ranstad a to sa złodzieje i lepiej wypada robic na czarno niz sie rejestrowac