Strona główna Aktualności Komunikacja Autobusy chce nam sprzedać tylko jedna firma

Autobusy chce nam sprzedać tylko jedna firma

17
Na ogłoszony przez magistrat przetarg wpłynęła tylko jedna oferta.

Dzisiaj minął termin składania ofert na dostawę dla Pabianic osiemnastu niskopodłogowych, niskoemisyjnych autobusów hybrydowych. Wpłynęła tylko jedna – od firmy Solaris z Bolechowa pod Poznaniem. Wiele wskazuje więc na to, że właśnie autobusami tej marki będą podróżować pabianiczanie.

Kwota, jaka została przeznaczona na ich zakup to 33 mln 210 tys. zł (brutto). Ta zażądana przez producenta wynosi 33 mln 874 tys. 200 zł (brutto) jest więc o 664 tys. 200 zł wyższa.

Urzędnicy z pabianickiego magistratu oraz przedstawiciele Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego (komisja liczy dziewięć osób) sprawdzą teraz, czy oferent spełnił wszystkie określone w przetargu wymagania. Jeśli okaże się, że tak i miasto zdecyduje się dołożyć brakującą kwotę, to pierwszymi nowymi autobusami pojedziemy już pod koniec przyszłego roku.

Cena jednego autobusu (Solaris Urbino) to 1 mln 881 tys. 900 zł. Te, które Solaris zaproponował Pabianicom mają 12 metrów długości, 205 KM i niewiele ponad 80 miejsc. Wersję z napędem hybrydowym firma produkuje od 2010 roku.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Jakaś kpina ? Jedna chce sprzedać czy tylko jedna spełnia przygotowane przez Was warunki ? SPRAWA ŚMIERDZI NA ODLEGŁOŚĆ !!!

Spartanie~prokuratura jest na Warszawskiej jeśli coś wiesz to idź spełnił swój obywatelski obowiązek a nie troluj , po co takie podpierdzielania ?..

Beemki dla zusu mialy określony nawet rozstaw osi, tak żeby innych wykluczyć. Tak się pisze przetargi pod kogoś. Pomiajm temat poinformowania różnych firm z branży o istniejącym przetargu.

Czy ty myslisz ,że przetarg był ogłoszony po cichu i schowany do szuflady ?

Co fakt to fakt. W tvn nie było to przetarg nieważny.

Chyba wszyscy pamiętamy różne hybrydy na drogach Pabianic wiec chyba nie jeździły u nas przypadkowo… myśle ze firmy który udostępniały nam autobusy jak np. Volvo zapewne wiedziały o przetargu, nie wiem czy jesteś nauczycielem czy sprzedawca chemii ale wierz mi ze w normalnym biznesie się o takich rzeczach wie, to jest kontakt na 36 mln, jako Pabianiczanin – powiem Mega , wreszcie , extra a tu tylko zawsze jakieś ale

Nie podniecaj się maszyna miele powoli. Jak już po ciebie przyjdą to się chociaż kulturalnie pożegnaj na forum. Na Warszawskiej możesz nie mieć czasu.

Piotrusia główka boli?

spartanie powinni zmienić nick na sygnaliści

Zawsze inni mają możliwość odwołania się.

Chora cena, 2 mln za autobus ????????????????????? Kupić zwykłe diesle a nie to pseudoekologiczne g**** !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obecnie na zwykłe diesle w Uni nie ma mody i pewnie już nie będzie.
Nie ma znaczenia, że są tańsze, skoro nie dostali byśmy na ich zakup pieniędzy.
Cieszmy się więc z hybryd , bo tendencja idzie już w kierunku autobusów całkowicie elektrycznych , a te niestety są jeszcze droższe.

Socha dla mnie wypad!

Czy autobusy w Pabianicach mogą mieć jeden i ten sam kolor oraz tę samą szatę graficzną?

Cytat z OPZu: „Uzgodnienie szczegółów wykonania zamówienia w zakresie kwestii estetycznych, kolorystyki zewnętrznej i wewnętrznej autobusów wykończenia etc., które nie mają wpływu na ocenę ofert przez Zamawiającego, zostanie dokonane pomiędzy stronami umowy po jej podpisaniu. Zamawiający wymaga, aby wszystkie elementy konstrukcyjne, części, elementy wyposażenia, elementy każdego z systemów, a także
dostarczany wraz z autobusami sprzęt, urządzenia i narzędzia były fabrycznie nowe.” Liczę IKARUM, że przypilnujesz urzędników w tej kwestii po podpisaniu umowy na dostawę (jeśli do tego dojdzie bo przecież mamy za mało kasy).

Przyznam, że czytając warunki tego projektu jestem pozytywnie nastawiony. Wiem, że część powyżej komentujących zastanawia się teraz : hmmm jakiego projektu? Społeczeństwo ma małe umiejętności czytania ze zrozumieniem, więc poziom powyższych komentarzy (niektórych) mnie nie dziwi.
Czysto kalkulując ta przeklęta UNIA daje nam 48 milionów na nowe autobusy i obiekty towarzyszące (bez wdawania się w szczegóły). Nie trzeba być wybitnym ekonomistom by dostrzec, że dostajemy je praktycznie za darmo (bo przecież czas pracy urzędników się nie liczy co?). Mało tego, jeszcze zostaje dobrych 10 milionów na dalsze działania. Jednak jak wynika z powyższych Pabianice wciąż nie za-do-wo-lo-ne. 🙂

Tak tak daje za darmo. Autobusy to bomba z opóźnionym zapłonem i za te miasto musi zapłacić-patrz obligacje. I gdzie te 48 milionów ? Widziałeś jakiś przelew ? Propaganda w najczystszej postaci.