Strona główna Dzieje się Będziemy świętować rocznicę odzyskania niepodległości

Będziemy świętować rocznicę odzyskania niepodległości

1
Przed nami 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Pabianice również będą świętowały ten dzień.

Do udziału w organizowanej w czwartek, 11 listopada, uroczystości zapraszają władze miasta i powiatu. Rozpocznie się ona o godz. 9.15 zbiórką pocztów sztandarowych przed kościołem św. Mateusza. Kwadrans później zostanie odprawiona msza, podczas której nastąpi poświęcenie nowego sztandaru Zespołu Szkół nr 3.

Po mszy obchody przeniosą się przed Pomnik Legionisty. Tutaj odbędzie się podniesienie flagi i odczytanie apelu pamięci, uczestnicy zaśpiewają hymn, a delegacje złożą wiązanki kwiatów (starostwo powiatowe prosi o potwierdzenie ich składania do 10 listopada, do godz. 13.00, pod numerem 42 225 40 25 lub sekretarzowi – bezpośrednio przed rozpoczęciem uroczystości).

Zamiast kupować kwiaty można wesprzeć finansowo fundację Gajusz, która prowadzi hospicjum domowe dla dzieci. Numer konta: 20 1240 6960 7390 0005 9600 0000 (w tytule należy zaznaczyć: darowizna dla fundacji Gajusz).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Na logike jezeli, PIS i reszta pseudopolitukow mowi ze po 45 bylismy okupowani przez ZSRR to to nie zadne swieto bo powinno sie obchodzic odzyskanie pseudowolnosci w 1988-89 roku ale to dziwny kraj w ktorym sie czci takich ludzi jak tchórz Rydz Śmigły zdrajca który zostawił wojsko w 39 i uciekł za granicę a teraz ma aleje i ulice na swoją cześć nie mówiąc o Piłsudzkim dyktatorze i kumplu Adolfa z Branau….pzdr!