Strona główna Aktualności Z miasta Będziemy mieć trzy nowe wiaty rowerowe

Będziemy mieć trzy nowe wiaty rowerowe

2
W Pabianicach pojawią się nowe wiaty rowerowe. Magistrat właśnie ogłosił przetarg na ich dostawę i montaż.

Firma, która go wygra postawi takie trzy – na dwóch krańcówkach autobusowych, przy ul. Podmiejskiej i ul. Waltera Jankego oraz przy ul. Skośnej (Karolew). W każdej wiacie będzie osiem stojaków, co pozwoli na przypięcie szesnastu rowerów.

– Termin składania ofert mija 18 czerwca. Na realizację zadania wykonawca otrzyma siedem miesięcy od podpisania umowy – poinformowała Aneta Klimek, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego.

Nowe wiaty będą stanowiły część projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach” i uzupełnią sieć tych, które zostały już zamontowane, czyli na dworcu PKP, przy szpitalu, koło SDH i przy ul. Sikorskiego (w ramach projektu „Poprawa dostępności i bezpieczeństwa transportu miejskiego na terenie gminy miejskiej Pabianice”).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Intencje godne pochwały! ale wiaty są drogie i zbyteczne. Nie mam cienia wątpliwości że będą świeciły pustkami. To małe miasteczko i nikt nie przesiada się z roweru na autobus. Polecam poręcze w kształcie litery U. Są tańsze i praktyczniejsze bo można zapiąć rower o ramę nie za koło które da się odkręcić kilka sekund.

Pustkami nie świeci chyba tylko przy szpitalu. Przy SDH mało kiedy więcej niż 3 rowery widzę. Poręcze są lepsze z opisanego przez Edka powodu.