Strona główna Aktualności Z miasta Będzie łatwiej znaleźć grób

Będzie łatwiej znaleźć grób

0

Na cmentarzu komunalnym trwają prace przy oznaczaniu kwater. Wszystko po to, aby ułatwić pabianiczanom odnalezienie właściwego grobu.

– Dawniej kwatery nie były numerowane po kolei. Efekt? Kwatera numer 7 może sąsiadować z „jedenastką”, a obok może znajdować się kwatera numer 16. Zwykłemu mieszkańcowi trudno się w tym połapać – wyjaśnia Grzegorz Janczak, dyrektor MZP.

Dlatego każda zostanie oznaczona słupkiem z odpowiednim, wyraźnie namalowanym numerem. Wszystkich kwater jest na cmentarzu 41.

Ich oznaczanie ma związek z wprowadzoną przez MZP kilka miesięcy temu internetową wyszukiwarką grobów, dzięki której po wpisaniu imienia i nazwiska zmarłej osoby można zobaczyć, gdzie znajduje się grób (podana jest jego lokalizacja, m.in. właśnie numer kwatery oraz mapa – WIĘCEJ).

W niedalekiej przyszłości MZP planuje również uruchomić bezpłatną aplikację na telefon komórkowy, ułatwiającą odnalezienie grobu, a przed główną bramą nekropolii ma stanąć pomocny w tym kiosk informatyczny. O pieniądze na ten cel – około 50 tys. zł – MZP stara się z funduszy unijnych.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments