Na ul. Grota Roweckiego, przy Szkole Podstawowej nr 3, pojawiły się dwa progi wyspowe, tzw. poduszki berlińskie. Zastąpiły platformę z kostki, która została tam zdemontowana pod koniec czerwca. W efekcie kierowcy znów będą musieli zwalniać.

Zastąpienie platformy poduszkami berlińskimi to rezultat postulatów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego – autobusy niskopodłogowe miały trzeć podwoziem o kostkę.

– Teraz ten problem zniknie, bo rozstaw kół autobusów jest na tyle duży, że pojazdy te nie muszą wjeżdżać na poduszki. Rowerzyści też mogą je ominąć. Natomiast kierowcy samochodów będą musieli jechać w tym miejscu wolniej – mówi Stanisław Wołosz, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni Miejskiej.

Na osi jezdni zamontowano też separatory. Jak podkreśla dyrektor Wołosz, po to, aby kierowcom, którzy będą chcieli ominąć poduszkę berlińską, utrudnić jazdę pod prąd. Z kolei przy przejściu dla pieszych, które było namalowane na zdemontowanej platformie, stoją teraz znaki wskazujące wyraźnie, którędy należy jechać.

Zamiana platformy zwalniającej na poduszki berlińskie to w rezultacie spory wydatek, bo montaż poduszek kosztował ponad 6 tys. zł, a około 8 tys. „poszło” wcześniej na platformę, która była w tym miejscu nawet nie rok.

Podlegający magistratowi fragment ulicy Grota Roweckiego, na którym zamontowano poduszki berlińskie, to już drugie miejsce w Pabianicach, gdzie się pojawiły. Takie same spowalniacze (również dwa) są też na ul. Myśliwskiej, koło supermarketów Intermarche i Bricomarche.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Niech napiszą prawdę czemu trzeba było zdemontować poprzednie spowalniacze,a nie myślą oczy autobusami przegubowymi

…na zdjęciu widać studzienkę w miejscu zdemontowanej platformy…

BRAWO! przejście dla pieszych w nocy jest teraz widoczne jak chodzę na spacer z pieskiem, a te poduszki jak dla mnie są dużo lepszym rozwiązaniem niż to przejście z kostki – jeden bok tylko podrzuca :)))))))))))))

Droga gazeto mam dla was dyskusje nawet policjant nie umiał mi na nią odpowiedzieć wypisujący mandaty. Wyjazd z ulicy Dolnej na Myśliwska na przeciwko wyjazd ze sklepu czyli posesji kto ma pierwszeństwo ten z Dolnej czy że sklepu tu kierownicy nie umieją myslec

No chyba wyjazd z parkingu INTERMARCHEE jest traktowany jako wyjazd z posesji/drogi gruntowej?
Sam zgłupiałem już. Fakt faktem, dochodzi tam do groźnych sytuacji, wielokrotnie ktoś mi wyjechał pod maskę z tego parkingu, gdy podążałem Myśliwską „w dół”. Każdemu się spieszy, a pospiech nie zawsze idzie w parze z odnajdywaniem się w dynamicznych sytuacjach…

Składający w lewo ustępuje pierwszeństwa pojazdowi jadacemu z przeciwka na wprost lub skrecajacemu w prawo Jakiegoś słabego policjanta pytałeś

*skręcający

Czyli kierowcy autobusów teoretycznie będą mogli przekraczać prędkość?

Tak, teraz autobusy i ciężarówki zapieprzają pełną parą, a dzieci są mniej widoczne! Gratulacje dla MZK!

W jakim celu są spowalniacze na myśliwskiej skoro nie ma tam przedszkola ani szkoły?

Te spowalniacze robią więcej krzywdy w zawieszeniu niż pożytku w postaci zwiększenia bezpieczeństwa. Jeśli nasze kochane władze miasta chcą aby na naszych Pabianickich drogach było bezpieczniej to przede wszystkim niech zajmą się stanem nawierzchni tychże dróg.