Strona główna Aktualności Komunikacja Będzie kolejne rondo?

Będzie kolejne rondo?

28

Radni apelują do władz miasta i powiatu o poprawę bezpieczeństwa na ulicach Pabianic. 

Chodzi o dwa skrzyżowania: Warszawska i Sikorskiego/Nawrockiego oraz Nawrockiego i 20 Stycznia. W sprawie tego pierwszego interpelację do prezydenta złożyła radna miejska Monika Cieśla. Radna apeluje o budowę ronda.

– W związku ze wzmożonym ruchem tranzytowym tirów w Pabianicach, wnioskuję o podjęcie działań zmierzających do budowy ronda na tym skrzyżowaniu – pisze Cieśla.

Radna zareagowała na działania władz Łodzi, które zakazały pojazdom ciężarowym pow. 12 ton wjazdu do miasta (z wyjątkiem wjazdów docelowych). Część ruchu skierowała została na drogę krajową nr 71 przechodzącą przez Pabianice.

O sytuację na skrzyżowaniu przy tzw. trójkącie martwi się natomiast radny powiatowy Włodzimierz Stanek, który złożył kolejną interpelacje do starosty.

– Z informacji i wywiadów jakie przeprowadziłem z około setką mieszkańców okolicznych bloków wynika, że każdego dnia dochodzi tam do 2-3 niebezpiecznych sytuacji, a kolizje są 2 razy w tygodniu – tłumaczy radny.

Budowa sygnalizacji może kosztować około 300-400 tys. złotych.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
28 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Mam nadzieję, że p.Cieśla w kolejnych wyborach nie zostanie wybrana do rady. Jak czytam jej interpelację i pomysły to naprawdę dochodzę do wniosku, że strasznie musi się nudzić w ZWiKU. Kobieto przecież nawet nie wiesz kto jest odpowiedzialny za to skrzyżowanie. PiSzesz, żeby tylko pisać i pokazało się Twoje nazwisko w prasie.

O tym zdecydują wyborcy – to raz. Dwa – widać też się nudzisz i głupoty piszesz, bo skrzyżowanie faktycznie niebezpieczne jest.

Rondo tu rondo tam ja na rondo zawsze mam

Zrapuj resztę, zanosi się ciekawie, ale to nie ten temat.

Mam nadzieję Mieciu ,że ty też nie zostaniesz wybrany już nigdzie i do niczego .Siedzisz w tym swoim foteliku i szczujesz na pracowitych ludzi.Sam z siebie czy dla kolegi nieroba tak się wykazujesz? Czy naprawdę myślisz ,że jesteś anonimowym Mieciem? Wiemy Misiu nawet ile ważysz? A ze zdrówkiem czy aby wszystko w porządku czy nadcisnionko i wątroba spać ci platfusie nie dają?

Proponuje rondo przy Urzędzie Miasta tak aby urzędnicy mieli możliwość policzenia aut przejeżdżających każdego dnia przez nasze centrum , może wtedy wykażą się jakimiś fascynującymi pomysłami , żeby upłynnic ruch,

Zawsze omijam to skrzyżowanie. (Zamkowa – Sikorskiego) Oby coś tam zrobili. Błagam.

Ogarnij się. Jest poważny problem, a Ty z drobiazgami wyjeżdżasz. I nie martw się o PMP, poradzi sobie bez Twojej nadtroskliwości. A partyjniactwo akurat w tej sprawie nie ma żadnego znaczenia.

Radni po raz kolejny biją pianę. Gdzie byli jak uchwalano budżet? Kto zatwierdzał wydatki na poszczególne cele w budżecie? Kto wnioskował o zmiany w przyjętym planie remontów dróg w Pabianicach? Kiedy ważyły się losy co ma być robione w mieście i powiecie, to wszyscy siedzieli cicho i głosowali jak im szefowie partyjni kazali a teraz radosna twórczość rondo tu, światła tam, a wysepka jeszcze gdzie indziej. Poza tym rację ma „miecio”, że radni nie znają kompetencji organu w radzie którego zasiadają i potem wychodzą takie kwiatki, że radna zgłasza wniosek o budowę ronda na drodze, której zarządcą jest GDDKiA. Równie… Czytaj więcej »

Witam
Ale się pan wkurzył… Spokojnie… Jasne, że niektórzy radni nie dorośli do pełnienia funkcji w Radzie Miasta, ale liczy się też pomysł. Diabeł tkwi w szczegółach, ale od czegoś trzeba zacząć… A to skrzyżowanie, niestety, ale podpadziocha jest.

A gdzie radna napisała, że nie wie kto jest zarządcą drogi.
http://nowy-bip.um.pabianice.pl/interpellations/content/10562

Ta sama radna pisała o remont przejazdu kolejowego na ul. Wspólnej. I co Jhook chyba remont przejazdu jest w trakcie, a miasto nie jest właścicielem. Nie odbieraj dobrych inicjatyw radnym, dla ciebie lepiej zając się piciem kawy i knuciem na salonach.

Ale to nie miasto finansuje remont ww. przejazdu przejazdu kolejowego i nie miasto decyduje o terminie i zakresie tych prac. Ten remont to inicjatywa i finansowanie PKP PLK, bez udziału miasta (że o inicjatywie radnych już nie wspomnę). A co do ronda to Miasto może jedynie i ewentualnie partycypować w kosztach, ale do tego potrzebne są odpowiednie fundusze zabezpieczone w budżecie. Oczywiście budżet można znowelizować i może to zrobić jedynie Rada Miasta, w której ta Pani zasiada. Poza tym link, jaki zamieściłeś wyraźnie mówi, że drugim współrządcą skrzyżowania jest powiat, który dysponuje własnym – oddzielnym budżetem i w którego Radzie… Czytaj więcej »

Chłopaki ? Dajcie cynk, jak się do Was przyszwejsować na salony. Też chciałbym knuć…

Zechce Pan przeczytać książkę od początku a nie od środka. Prześledzić perypetię z budżetem. Perypetie ze zmianami planu remontu ulic. Przypominam też, że na inwestycje miasto wzięło kredyt co też nie pozostaje bez znaczenia. Radna Cieśla nie obudziła się wczoraj tylko walczy o rondo drugą kadencję. Nie ma takiej konstrukcji prawnej jak projekt uchwały skierowany do GDDKiA. Radny może oczywiście słać pisma w cały świat tyle, że czasami warto żeby do takiego pisma swoja opinię załączyli rządzący powiatem/miastem/ gminą przez którą dana droga przechodzi. Rondo w tym miejscu jest jak najbardziej wskazane. Tak samo jak zmiana organizacji ruchu przez ustanowienie… Czytaj więcej »

już widzę tam rondo z upychającym się tam zestawem Tirów, plus mknący na pierwszeństwie na krechę tramwaj i jakiegoś janusza kierownicy…. nie wiem czy to upłynni ruch.
A nawrockiego i 20 stycznia? nie widziałem tam dzwona od lat. nie wiem o co kaman?

Jest ciut inaczej z tym Nawrockiego/20 stycznia. Mieszkam w bloku, przy skrzyżowaniu. Kolizji i wypadków było od groma. Prosiłem nawet podać statystykę policyjną tego miejsca, ale może być niewiarygodna, bo nie wszystkie kolizje są zgłaszane. Ale są. Podziękowania dla pana Flajszera ( chyba dla F.) z Rady Powiatu, bo zadysponował namalowanie oznakowania jezdni, ale jak przyjdzie zima, nie będzie widać. Póki co, nie było wiekszego zagrożenia i niech tak zostanie…

Jest dokładnie tak jak Pan napisał. Statystkę policyjną dot. tego skrzyżowania znam tak samo jak dźwięk porannego dzwona dobiegającego z tego skrzyżowania. W danych statystycznych odnotowane są tylko te zdarzenia do których policja jest wzywana. Nie ma natomiast danych szacunkowych. Obawiam się, że powrót zdrowego rozsądku wymusi dopiero jakieś zdarzenie tragiczne w skutkach ale wtedy będzie już za późno.Ile czasu musi jeszcze upłynąć, żeby do urzędniczej machiny dotarło, że lepsza prewencja i przeciwdziałanie niż łzy nad skutkami bezczynności.

Dzięki Panie Piotrze.
Piękny apel do władz miasta. Obawiam się, że ma Pan rację… Wcześniej, czy później ( co, nie daj Boże ), tragiczne zdarzenie zmusi miejskich notabli do działania. Ale, czy trzeba aż takiej presji…

Jak powstanie rondo z tramwajem to o Pabianicach będą mówić w CNN, po tym gniocie na rondzie Habury, o którym trąbili we wszystkich wiadomościach.

Skromny jesteś, tylko w CNN ?

Oj, już nie przesadzajmy, takie rondo znajduje się np. w Emilii na trasie tramwajowej z Łodzi do Ozorkowa i to w nie mniej ruchliwym miejscu, bo na trasie krajowej, jakże ruchliwej, „jedynki”, przy zjeździe na autostradę A1.

Tak, że rondo jest atakowane tranzytem krajowym, jak i autostradowym, a przez jego środek w najlepsze przemyka tramwaj podmiejski.

Kilka dzwonów było, ale tego się nie uniknie nawet w Niemczech. 🙂

Chyba pomyliłes adresatów…

Spokojnie nie jest, ale Warszawska ważniejsza. Poczekamy…

Z tego prosty wniosek, że ” ktoś ” w Pabianicach, wydał zezwolenie na ruinę dróg przez tiry w naszym mieście.

Chyba najpotężniejsze skrzyżowanie w Polsce ( Rondo Dmowskiego, Warszawa) jest nie z jednym tramwajem, co 20 minut, a przejeżdża tam kilkadziesiąt na 20 minut i jakoś tam żyją,…także nie ma co płakać…

Panie ” andrzej „…
Nie chcę się Pana czepiać po próżnicy, ale Pan przedobrzył…

…mianowicie ?

Pabianice, na nieszczęście, a może i tak, to nie Warszawa i brak odniesienia. Jakoś tam żyją… My też. I oni i my – przyzwyczailiśmy się, ale to wcale nie powinno oznaczać stagnacji ( przynajmniej u nas ). Nie wiem jak dziś, ale w 2015 r. była propozycja przebudowy tego ronda ( Dmowskiego ) z wielu powodów. Nie ma co płakać ? To wieloznaczne stwierdzenie…
Pozdrawiam.