Strona główna Aktualności Z miasta Bar na Lewitynie: dzierżawcy terenu grozi sroga kara

Bar na Lewitynie: dzierżawcy terenu grozi sroga kara

24
Bar na Lewitynie miał działać pełną parą już w te wakacje. Tak się nie stało, ale jest nowy i chyba ostateczny termin otwarcia tego punktu gastronomicznego.

Przypomnijmy: dokument na wynajęcie terenu po dawnych kortach na Lewitynie został podpisany 19 maja 2021. Dzierżawca do 1 lipca 2021 roku miał uruchomić punkt tymczasowy, a od 21 kwietnia 2022 prężnie działający Levityn Coctail Bar. Niestety, mieszkańcy do tej pory nie mogą skorzystać z miejsca, które całkiem ciekawie się zapowiadało, przynajmniej na wizualizacjach. 30 sierpnia 2022 roku kontaktowaliśmy się z dzierżawcą. Zapowiadał, że w ciągu kilku tygodni uruchomi bar. Nic z tego. Przez ponad 2 miesiąc na terenie nic się nie zmieniło, nawet puste butelki po alkoholu i sokach stoją w tym samym miejscu.

Ze względu na to, że za wynajęcie terenu opłacany jest regularnie czynsz (2100 zł netto), MOSiR nie wypowiedział umowy. Są jednak nowe ustalenia.
Jak poinformował Piotr Adamski, dyrektor MOSiR, podpisany zostanie aneks do umowy. Dzierżawca na otwarcie punktu będzie miał czas do 1 maja 2023 roku. Jeśli nie wywiąże się z nowych ustaleń będzie musiał zapłacić karę – 100 000 złotych.
Wiadomo też, że ostatecznie punkt będzie miał nieco inny wygląd niż na pierwotnych wizualizacjach. Te aktualne mają się pojawić na terenie do końca miesiąca.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
24 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Trzymam kciuki by mu się udało. Fajny pomysł tylko czasy niepewne 🙁

Uuuu…
Taka sroga kara jak za opóźnienia na zamkowej 🙂

Zaczyna się szukanie pieniędzy przez Prezydenta i jego świtę ,może pomyślcie lepiej jak zrobić żeby młodzież tu została ,miała prace ,żeby miasto miało z czego żyć bo na ta chwile to w dół ciągną nas wasze inwestycje a nie jednego przedsiębiorcę co nie otworzył biznesu .
Szedłem wczoraj do Starostwa ,trzymam za słowo jeśli to wszystko zostanie oddane w terminie który podaliście ,dla mnie jako inżyniera to jesteście w czarnej D ,tak rozwalić miasto ,tyle ludzi na bruk … zastanówcie się nad sobą i waszymi inwestycjami ,zróbcie coś żeby praca ,firmy chciały inwestować bo jak na razie to wszyscy uciekają

Jeżeli inżynier w trzech zdaniach robi trzynaście błędów, to cały ten kraj jest w czarnej D.

Pomijając błędy (również mnie rażą) to cała reszta jest prawdą. A kraj i tak jest w czarnej, lewica i komuniści nadal są żywi i skutecznie ciągną kraj na dno. Nawet pis to lewica, tylko pobożna (na pokaz). A lewica bezbożna to już otwarcie promuje komunizm – „upaństwowienie środków produkcji” i tego typu bzdety.

Marcin – przecinek, spacja. NIE odwrotnie 🙂

Cała reszta jest takim samym pitoleniem, jak to, że jest inżynierem.

Z pierwotnych wizualizacji wynikało, że kontenery będą poukładane piętrowo, trochę jak Doki na OFF Piotrkowskiej. Efekt końcowy przypomina bardziej barak 🙁

Otworzy i za rok zamknie bo patole wolą pić pod okiem kamer na ławkach na terenie Lewitynu.

Zamiast ogólnodostępnych z niska opłatą rekreacyjnych kortów tenisowych miasto popiera tworzenie w przestrzeni publicznej mającej służyć całym rodzinom z dziećmi przybytku do spożywania alkoholu w ilościach. Mały jest ten nasz |Lewityn, część miejsca została już zajęta a tu robi się wyjątek dla znajomych i pozwala na konsumpcję alkoholu nad wodą. Ciekawe jak ratownicy zapanują nad hordą pijaków wytaczających się z baru.

Dlaczego to miejsce zaraz ma służyć całym rodzinom z dziećmi do spożywania alkoholu w ilościach. Nie każdy musi pic alkohol, może chce spotkac się ze znajomymi w fajnym miejscu a w Pabianicach jest mało takich miejsc. A nie należę do osób co spożywają duże ilości alkoholu i chętnie bym się tam wybrała aby fajnie spędzić czas. I wiem ze sporo jest takich osób co chętnie by się tam wybrali bez spożywania alkoholu i to tez będzie zależało od właścicieli jaki tam stworzą klimat . Pozdrawiam

To przestaje być przeszkodą w momencie kiedy miasto zaczyna na tym zarabiać. Wtedy mentalność się zmienia. A potem jeszcze wyślą pieski żeby jakiś mandat wlepili i jest komplet, państwo pis w pełnej odsłonie

Obudź sie chłopie kto tam będzie przychodził pić alko. Wola wejść na Carrefour zakupić najtańsze piwo i konsumpcja na ławce w „oku monitoringu miejskiego”.

Konumpcja alkoholu nad wodą: Stawy Jana, Stawy Stefańskiego, Osada Sereczyn, Wawrzkowizna, SŁOK, Grobla Kluki. Nawet na Fali można kupić będąc na basenach. To tak na szybko. Jak mieli budować halę sportową to marudziłeś, że źle. Jak knajpa to źle, bo nie korty. Pod każdym postem wpis, zawsze wszytsko źle. Wieczny pisowski malkontent.

Po co tak ogólnie pisać że wszyscy to pijący są i będą wytaczać się z baru pijani.Jeśli ktoś chce panie Janie wypić to znajdzie sposób sam byłem świadkiem tego lata jak na plaży pity był alkohol a to zawinięty w koszulkę ręcznik itp zakupiony chociażby w Carrefour czy innym sklepie

pierwszy raz spotykam się z sytuacją w której zmusza się pod groźbą kary biznesmena do uruchomienia swojego biznesu (z jego własnych piniendzy i mimo opłacania wynajmu) w jakimś tam terminie! 🙂

PS. od lat spotykam się z sytuacją kiedy wykonawca przetargu za publiczne otrzymane piniondze nie dotrzymuje warunków umowy, ma wywalone na termin, jakość i ogólnie wszystko i nie otrzymyje gróźb karalnych 🙂

Trochę to nielogiczne. Niedawno pisaliście, że nie mogą nawet nawiązać kontaktu z dzierżawcą, a teraz okazuje się, że ten dzierżawca podpisze jakiś niekorzystny dla siebie aneks. Chyba, że to jakaś nieznana mi forma prawna – jednostronny aneks do umowy…

Nowa wizualizacja – Bar 2023

DSC01510.JPG

wystarczyło wkleić zdjęcie ukończonej inwestycji w bar na parkowej na strzelnicy…

Czyli norma…..kolejna inwestycja w tym mieście to dno…..kto wybiera tych wykonawców????

Nie straszcie gościa karami,bądźcie raczej wdzięczni że chce coś dla tego miasta zrobić.Nie ma się co rzucac ,z tego co wiem,gość jest tak bogaty że kupiłby to miasto razem z mieszkańcami.

Huuuuu, to za cyrk na Zamkowej winni zapłacić z 4 mln!! I macki też

A za Zamkowa przesunięcie 2 lata nie płacą żadnych kar ciekawe……

Cały czas kary za niedotrzymanie terminu. Wszystkie prace w Pabianicach. Jesli się mylę proszę mnie poprawić A gdzie te pieniądze- bokiem idą.
Nie zapłać podatku w terminie to zobaczysz jaki jedteś przestępca.
Chory kraj.
Połowę urzędasów to bym wyj.bał.
Siedzą sobie i w d.pie wszystko mają

Ja nie muszę mieć tam otwartego baru żeby się napić piwka. Ja kupuję w Carrefour i idę wieczorkiem na miejsce baru i sobie pije. Wychodzi zdecydowanie taniej.