W ostatnich dniach młodzi sportowcy Korony Pabianice rozjechali się po kraju, aby wziąć udział w kilku turniejach. W sumie wrócili oni do Pabianic z sześcioma krążkami.

Anna Ciężka i Agnieszka Kopka pojechały do Ząbek na Krajowy Turniej Młodzików Młodszych. Anna zdołała wywalczyć dwa medale – brąz w grze pojedynczej oraz złoto w grze podwójnej razem z Justyną Olejnik (ABRM Olsztyn). Agnieszka uzupełniła zaś paletę krążków o srebro zdobyte w grze podwójnej z Emilią Kepal (Milenium Warszawa).

Dwójka innych młodych badmintonistów pojechała zaś do stolicy, by wziąć udział w Harcownik Ursynów Warsaw Open, czyli krajowym turnieju młodzików. Aleksandra Jacoń zdołała sięgnąć po złoto w grze podwójnej wraz z Anną Kotlarską z MKS-u Garwolin. Kamil Markus zdobył zaś dwa srebrne medale – w grze mieszanej z Kają Ziółkowską (UKS Wschodnia 12 Kielce) oraz w grze podwójnej z Tomaszem Kotlarskim (MKS Garwolin).

Nie był to jednak koniec weekendowych zmagań zawodników Korony. W Białymstoku rozgrywano Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci Szkół, w których dwie badmintonistki Korony reprezentowały swoje szkoły. Nikola Nowińska i Klaudia Płusa zajęły czwarte miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkół, a Karolina Kopka i Julia Koralewska powtórzyły wyczyn swoich koleżanek, tyle że w Igrzyskach Dzieci Szkół.

REKLAMA
Poprzedni artykułZieloni lepsi od Zduńskiej Woli
Następny artykułStrażacy wyciągnęli dwóch mężczyzn z płonącego mieszkania
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Lubię babinktona, czy wam się to podoba czy nie!