Strona główna Aktualności Z miasta Awaria na Bugaju. Część mieszkańców bez wody

Awaria na Bugaju. Część mieszkańców bez wody

2
Niektórzy mieszkańcy osiedla Bugaj zostali pozbawieni wody. Zanim ponownie popłynie z kranów, trzeba będzie poczekać prawdopodobnie co najmniej kilka godzin.

Zabrakło jej dzisiaj rano. Powodem tego jest awaria w rejonie bloku przy ul. Smugowej 6A. Na miejsce skierowano pracowników Zakładu Wodociągów i Kanalizacji.

– Jeszcze nie wiemy, czy doszło do awarii na sieci wodociągowej, czy też na przyłączu do bloku – mówi Piotr Kroczyński, kierownik działu sieci w ZWiK.

Faktem jest, że wody nie ma w pięciu znajdujących się w tym rejonie blokach, a także w pawilonach. Pracownicy ZWiK zapewniają, że usuną awarię dzisiaj, nie potrafią jednak dokładnie powiedzieć, jak długa potrwa przerwa w dostawie wody.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Duże kałuże wody pojawiły się już wczoraj około godziny 19 przed blokiem przy ulicy Smugowej 6A. Sama woda płynęła od strony kościoła i nie było wiadomo skąd ta woda. Wiadomo, że płynęła przez kilka minut i potem nagle przestała. Przyjechał wtedy samochód ZWiK lecz pracownicy chyba nie znaleźli przyczyny wycieku wody.

skoro wody nie na w kilku blokach i okolicy to chyba jasne jest że to awaria sieci a nie przyłącza do bloku. bo chyba szeregowo nie są podłączone?