Strona główna Aktualności Komunikacja Autobusy zastąpią pociągi. Zaczyna się modernizacja linii kolejowej

Autobusy zastąpią pociągi. Zaczyna się modernizacja linii kolejowej

1

PKP przygotowuje się do zapowiadanego remontu torowiska na linii Łódź – Zduńska Wola.

Pierwsze prace przygotowawcze obejmą odcinek z Pabianic do Łasku. W dniach 16-19 maja będzie wprowadzony ruch jednotorowy na odcinku Pabianice – Łask w godzinach 22:00 – 02:10. Spowoduje to zmianę rozkładu jazdy dwóch ostatnich pociągów z Łodzi do Sieradza i ostatniego pociągu z Sieradza do Łodzi.

W drugiej fazie tj. od 20 do 29 maja na odcinku Pabianice – Łask będzie wprowadzony całodobowo ruch jednotorowy dwukierunkowy. Z tego względu ograniczony zostanie ruch pociągów na tej linii. Z 34 składów w pełnej relacji przejedzie tylko 8: po 4 w godzinach porannych z Sieradza do Łodzi i 2 godzinach popołudniowych z Łodzi do Sieradza. Pozostałe 26 pociągów na odcinku Pabianice – Łask zostanie obsłużonych zastępczą komunikacją autobusową.

Ostatnia faza prac potrwa od 30 maja do 6 czerwca – w tym terminie na odcinku Pabianice – Łask w godzinach 22:00 – 02:00 zostanie wprowadzona całkowita przerwa w ruchu pociągów. Dwa ostanie pociągi w relacji Łódź – Sieradz i ostatni z Sieradza do Łodzi zostaną pomiędzy Pabianicami a Łaskiem obsłużone zastępczą komunikacją autobusową.

Od dnia 10 czerwca 2018 r. rozpoczną się planowe prace na linii Łódź Kaliska – Zduńska Wola i potrwają do końca 2019 roku.

Zobacz jak będzie wyglądał pabianicki dworzec.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy ktoś wie, kiedy dokładnie będą remontowane przejazdy na ulicach Torowej, Wspólnej?