Strona główna Aktualności Komunikacja Autobusy – „Uwielbiam to miasto” i „Miło Cię widzieć” wyjechały na trasę

Autobusy – „Uwielbiam to miasto” i „Miło Cię widzieć” wyjechały na trasę

7

Dwa autobusy hybrydowe marki Solaris zaliczyły dziś debiut na pabianickich trasach.

Pierwszy w drogę wyruszył pojazd o numerze bocznym 852. Ten model ma na szybie napis „Uwielbiam to miasto”. Wyjechał na trasę do Ksawerowa.
– To będzie ich znak rozpoznawczy. Każdy z osiemnastu nowych autobusów będzie miał na bocznej szybie unikalne zdanie właśnie takie jak „Uwielbiam to miasto” czy „Miło Cię widzieć” – powiedział Grzegorz Mackiewicz prezydent Pabianic.

Kolejne osiem autobusów, które miały być dostarczone do 18 listopada przyjadą z opóźnieniem. Firma ma problemy z montażem tablic świetlnych nad przednią szybą. Za każdy dzień zwłoki firma Solaris będzie musiała zapłacić MZK 24 tysiące złotych.

Nowe autobusy będą kursowały na różnych trasach. Do ich obsługi przeszkolonych zostało 20 kierowców.

Autobus jest wyposażony m.in. w klimatyzację, biletomaty, wewnętrzny i zewnętrzny system zapowiedzi (przystanków, numeru linii i kierunku) oraz monitoring. Zabierze 90 pasażerów, w tym 27 na miejscach siedzących. Dodatkowe udogodnieniami dla nich to możliwość korzystania z gniazd USB oraz bezpłatnego internetu. Każdy z egzemplarzy będzie miał swój własny napis na bocznej szybie. Na tym pierwszym widnieje – „Miło Cię widzieć”.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Czy oficjele zapłacili za przejazd?

te boczne napisy to taki (zakazany?) przekaz podprogowy, dzięki któremu mieszkańcy podczas tej kadencji wryją sobie dzięki komu i w jakim pięknym mieście żyją.

No i super ,gratulacje !!! W końcu ,jeszcze żeby opamiętali się z tym tramwajem ,zrobimy remont,chodź nie wiadomo kiedy koniec i skąd pieniądze a Łódź znowu da nam stare tramwaje .
A tak to nowe to nowe i własne autobusy ,ludzie wycofajcie się z tej inwestycji tramwajowej ,zainwestujcie w nowe-swoje !!! To jest przyszłość a nie stare niemieckie tramwaje .

A nie ma „Brawo ja – Mackiewicz” : )))) To się nazywa zaklinanie rzeczywistości

Człowiek by sobie posłuchał pracy układu hybrydowego, z czego te wozy się wysławiają, a tutaj muzyka wali w opór, błe! 🙂

Trzeba będzie się samemu przejechać, by ocenić. 🙂
Pozdrawiam autobusowo!

Kiedy linia z Bugaju do Łodzi?

No to teraz nic nie stoi na przeszkodzie aby zamiast rozklekotanych tramwajów puścić hybrydy do PORT-u.A ludzie,popsioczą i będą zadowoleni.