Strona główna Aktualności Z miasta Atak na gryzonie. W mieście trwa deratyzacja

Atak na gryzonie. W mieście trwa deratyzacja

1
Jak zawsze o tej porze roku trwa w Pabianicach deratyzacja. Ponieważ w wielu miejscach zostały wyłożone trutki, do zakończenia akcji, czyli przez najbliższe trzy tygodnie warto zachować ostrożność. 

Walka ze szczurami i myszami jest przeprowadzana wiosną i jesienią, równocześnie na terenie całego miasta. Są za nią odpowiedzialni właściciele, współwłaściciele oraz zarządcy nieruchomości. Do ich obowiązków należy usuwanie odpadów mogących stanowić pożywienie dla gryzoni, wykładanie i uzupełnianie preparatów do ich zwalczania, umieszczanie ostrzeżeń o trutkach oraz przekazywanie padłych gryzoni do utylizacji.

Deratyzacja obejmuje nieruchomości mieszkalne i użytkowe, komórki i pomieszczenia gospodarcze, obiekty handlowe i przemysłowe, wytwórnie artykułów spożywczych, sklepy, magazyny, lokale gastronomiczne, hotele, zakłady opieki zdrowotnej, żłobki, przedszkola i szkoły, schronisko dla zwierząt, tereny gospodarstw rolnych, urządzenia kanalizacji sanitarnej i deszczowej, węzły ciepłownicze i inne miejsca, w których mogą pojawiać się gryzonie.

Koniec akcji nastąpi w połowie października. 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Trochę nie w ten czas… dziasiaj przejechałem gołębia na mariańskiej, specjalnie ): tzn. wyskoczył mi.

Last edited 2 lat temu by Mihał