Strona główna Dzieje się Życie szkolne Akcja ratunkowa w Mogilnie

Akcja ratunkowa w Mogilnie

0

Akcja została zainscenizowana w ramach Akademii Nowoczesnego Patriotyzmu.

Uczniowie ZS nr. 1 w Pabianicach przy pomocy służb ratunkowych przygotowali spot o  bezpiecznej drodze do szkoły. Jest to już trzecie zadanie ANP.

Na nagraniu możemy zobaczyć wypadek z udziałem kierowcy samochodu i pieszego. Chłopiec próbuje przejść na drugą stronę jezdni w nieoznakowanym miejscu, gdyż brakuje pasów oraz znaków pionowych w pobliżu szkoły. Kierowca jadący z nadmierną prędkością zauważa pieszego w ostatnim momencie. Próbując ominąć chłopca uderza w słup. Na miejsce zostają wezwane służby ratunkowe, które wyciągają mężczyznę z zakleszczonego samochodu. Następnie pracownicy pogotowia przenoszą poszkodowanego do karetki.

Przy realizacji spotu uczniom z Mechanika pomagały służby:

  • OSP Chechło
  • OSR Pabianice
  • KPP Pabianice
  • PSP Pabianice

Całość nagrań zajęła 5 tygodni. W tym czasie uzyskiwali potrzebne pozwolenia, przygotowywali samochód oraz ustalali termin nagrań ze służbami.

– Celem nagrania tego filmu nie była wyłącznie chęć wykonania zadania w ramach ANP, ale również uświadomienie kierowcom jak ważna jest ostrożność na drogach zwłaszcza przy szkołach. Dlatego zdejmijmy nogę z gazu, pośpiech nie jest dobrym doradcą – mówią zgodnie uczniowie.

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPrzedszkolaki pójdą do szkoły
Następny artykułPanie starosto, to pana dziura!
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments