Strona główna Na sygnale Kryminalne 62-latek wpadł z „lewymi” papierosami i alkoholem

62-latek wpadł z „lewymi” papierosami i alkoholem

0
Zdjęcie ilustracyjne.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej ustalili, że na terenie jednej z posesji w Pabianicach znajdują się wyroby bez polskich znaków akcyzy. Ustalenia potwierdziły się.

Funkcjonariusze podczas przeszukania mieszkania należącego do 62-latka zabezpieczyli prawie 1300 sztuk papierosów, 3 kg krajanki tytoniowej oraz kilkanaście litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzowych.

– Śledczy ustalili, że mężczyzna zakupiony uprzednio przez siebie spirytus rozcieńczał i rozlewał do butelek o różnej pojemności celem dalszej odsprzedaży. Handlował również bezprawnie wytworzonymi przez siebie papierosami. Z nielegalnego procederu uczynił sobie stale źródło dochodu – informuje policja.

Wstępnie oszacowano, że wartość uszczuplenia podatku akcyzowego na szkodę Skarbu Państwa sięga prawie 5 tys. złotych. Pabianiczanin usłyszał zarzuty związane z nielegalnym rozlewaniem napojów spirytusowych i wytwarzaniem wyrobów tytoniowych. Stosowne ustawy przewidują za te przestępstwa karę grzywny lub pozbawienia wolności do lat 2.

REKLAMA
Poprzedni artykułTutaj zdejmą stare płyty i położą kostkę
Następny artykułIle spalają hybrydy, a ile pozostałe autobusy? Sprawdziliśmy
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments