Strona główna Na sygnale Kryminalne 41-latek aresztowany za pobicie

41-latek aresztowany za pobicie

0
Sąd Rejonowy w Pabianicach wydał nakaz aresztowania 41-latka podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Sprawca pobicia został zatrzymany kilka dni po zdarzeniu, do którego doszło 12 maja w Konstantynowie Łódzkim. Wtedy to policjanci otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na trawniku przy ul. Łódzkiej.

– Z mężczyzną nie można było nawiązać kontaktu, policjanci wezwali do pomocy zespół ratownictwa medycznego. Następnie 37-latek został karetką przetransportowany do jednego z  łódzkich szpitali – wyjaśnia rzecznik prasowy pabianickiej policji.

Lekarze spostrzegli, że przywieziony do szpitala pacjent ma obrażenia, których mógł doznać na skutek pobicia.

Śledczy prowadząc czynności w tej sprawie ustalili, że pokrzywdzony został przez napastnika dwukrotnie spoliczkowany i kopnięty w głowę. W wyniku tego działania, mężczyzna doznał wewnętrznego urazu. Sprawca nie udzielił mu pomocy i oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci szybko ustalili kim był agresor. Wkrótce potem policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Konstantynowa Łódzkiego. Usłyszał zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 19 maja 2023 roku, na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Pabianicach zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Za popełnienie tego przestępstwa grozi mu kara nie mniejsza niż 3 lata pozbawienia wolności.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments