Strona główna Aktualności Z miasta 40 tys. zł na 2 aparaty do terapii tlenowej

40 tys. zł na 2 aparaty do terapii tlenowej

8
Powiat pabianicki zamierza przeznaczyć kolejne środki finansowe na zakup aparatury przydatnej na oddziale covidowym. 

– Choć szpital jest miejski to leczy mieszkańców z całego powiatu pabianickiego i czujemy się zobowiązani go wspierać – powiedział Krzysztof Habura, starosta pabianicki.

Tym samym starosta przekazał informację o kolejnym wsparciu dla Pabianickiego Centrum Medycznego. Tym razem na oddział, gdzie leżą chorzy na koronawirusa, mają trafić 2 aparaty do wysokoprzepływowej tlenoterapii. Urządzenia mają kosztować 40 tys. złotych.

Dotychczas powiat pabianicki przeznaczył na wsparcie PCM 200 tys. złotych. Za tę kwotę zakupiono respirator, łóżka, aparat USG.

We wtorek 23 listopada na oddziale covidowym zajętych jest 59 łóżek z czego 5 służących do intensywnej opieki (z respiratorem). Oznacza to, że zostało u nas jedynie 6 miejsc dla chorych na koronawirusa. Podczas 4 fali w Pabianickim szpitalu zmarło 13 osób chorych na Covid-19.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

hahahaha robią łaskę, że dają pieniądze na aparaturę, z której mogą sami korzystać. aj ten śmieszny pojebanicki układzik
ciągle te same osoby tylko wrzucane gdzie się da w zależności ile wody wypili z tymi na górze etc……

A dlaczego sam nie zakupisz aparatury, z której będziesz mógł korzystać?

Przecież kupił, pan Habura nie wyjął tej kasy z własnej kieszeni.

Ona z tych co myślą, że to rząd z własnej kieszeni daje.

„Ona” przede wszystkim z tych co myślą. To nie rząd dał kasę, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem. Trzeba też postarać się zrozumieć komentarz „Łukasza”. Napisał, że kupili, żeby samemu korzystać. I tylko to było przeze mnie skomentowane. Wszystko inne, że Habura nie wyjął z własnej kieszeni itp. to już folklor. Nie wiedziałam, że reformy edukacyjne Czarnka już zadziałały.

rok temu:
[Aktualizacja 24.11.2020]
Mamy 10 139 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – informuje Ministerstwo Zdrowia
dziś:
Dziś w Polsce odnotowano 19 936 nowych zakażeń koronawirusem.
Rok temu nikt nie był zaszczepiony i mieliśmy o połowę miej zachorowań.
Co wy na to szepionkofile??

Osoby zaszczepione nadal mogą się zarażać ale nie chorują ciężko. Trudno to zrozumieć idioto?

Mówisz nieprawdę nieidioto. Poczytaj sobie opracowania niemieckie i brytyjskie na ten temat. W skrócie: 85% pacjentów tamtejszych oddziałów covidowych to chorzy zaszczepieni 2 lub 3 dawkami!!!! Nie powielaj propagandy tylko włącz myślenie. Jedyny plus tej akcji starosty to taki, że nie zakupiono kolejnych zabijających ludzi respiraorów tylko urządzenia do tlenoterapii. Nie wiem czy zrobiono to świadomie czy też nie ale w tym kierunku należy iść!