Strona główna Aktualności Polityka 4 Konkrety dla Pabianic Krzysztofa Habury

4 Konkrety dla Pabianic Krzysztofa Habury

0

4 Konkrety dla Pabianic Krzysztofa Habury to rozwiązania, które zmienią i poprawią warunki życia pabianiczan i mieszkańców powiatu pabianickiego.

Wszyscy chcemy, żeby w naszym mieście żyło się nam godnie i wygodnie. To program pro pabianicki!

1. BASEN Z ATRAKCJAMI
Pabianice potrzebują nowoczesnego basenu z atrakcjami, gdzie rodziny będą mogły spędzać wolny czas.

PiS nie chciał sfinansować budowy basenu na terenie dawnych warsztatów w „Mechaniku”, choć był gotowy projekt. Pabianiczanie zasługują na taki wodny park rozrywki.

Jeśli zostanę posłem na Sejm razem z prezydentem Grzegorzem Mackiewiczem zbudujemy nowoczesny basen w Pabianicach.

2. SZKOŁA PODSTAWOWA NA ZATORZU
To dynamicznie rozwijająca się dzielnica Pabianic. Coraz więcej mieszka tu rodzin z małymi dziećmi.

Pabianiczanie z Zatorza potrzebują szkoły podstawowej blisko domu, żeby dzieci nie musiały przechodzić przez kolejowe torowiska, a rodzicie i dziadkowie nie tracili czasu stojąc na przejazdach kolejowych przed opuszczonymi szlabanami.

Pomogę prezydentowi Pabianic zbudować szkołę podstawową na Zatorzu. Miejsce na szkołę już jest. Potrzebne są tylko pieniądze. Jako poseł na Sejm będę o nie zabiegał.

3. PRZEJAZD POD TORAMI ULICĄ LUTOMIERSKĄ
Mieszkańcy Pabianic i powiatu pabianickiego stoją w gigantycznych korkach na przejazdach kolejowych. Pociągów przybywa, czas oczekiwania na przejazdach wydłuża się.

Od lat władze miasta proszą Polskie Koleje Państwowe o wybudowanie tunelu pod torami kolejowymi w ulicy Lutomierskiej. Rząd PiS i podległe im PKP mówią pabianiczanom „NIE!”

Jako poseł na Sejm będę walczył o ten tunel, który musi powstać. Tylko w ten sposób połączymy w bezpieczny, wygodny i przede wszystkim bezkolizyjny sposób dzielnicę Zatorze, Górkę Pabianicką, Świątniki, Porszewice, Piątkowisko, Żytowice, Kudrowice z Pabianicami.

4. MIESZKANIA XXI WIEKU
300 rodzin czeka w kolejce na mieszkanie komunalne. Pabianice muszą je zacząć budować, ale potrzebują na to pieniędzy. Będę w Sejmie walczył o program mieszkaniowy finansowany z pieniędzy unijnych i budżetu Państwa dla samorządów.

Kamienice w całym regionie są w bardzo złym stanie. Mają ponad 100 lat, więc trzeba je natychmiast remontować. Wiem jak to zrobić, bo współpracuję z Hanną Zdanowską, prezydent Łodzi, która od lat remontuje łódzkie kamienice komunalne.

Potrzeba pieniędzy na wymianę kopciuchów, żeby mieszkańcy Pabianic mogli oddychać zdrowym, niezanieczyszczonym powietrzem. Trzeba stworzyć program ogólnokrajowy, który pozwoli na finansowanie odnawialnych źródeł energii i wymianę starych pieców na ekologiczne formy ogrzewania.

Drzewa, krzewy i kwiaty muszą pojawić się w sąsiedztwie kamienic, domów i bloków. Tak zwane zielone enklawy i zielone podwórka potrzebują ustawy, która ułatwi samorządom, wspólnotom i spółdzielniom sadzić drzewa. Będę lobbował w Sejmie na rzecz ekologii i zieleni w miastach.

 

 

Sfinansowano ze środków KKW Koalicja Obywatelska PO.N i PL Zieloni

 

 

REKLAMA
Poprzedni artykułPolicjanci odzyskali BMW warte 200 000 złotych
Następny artykułKrzysztof Ciebiada zaangażowany w rozwój w Pabianic