Strona główna Na sygnale Kryminalne 3,6 kg marihuany, 2,7 kg dopalaczy

3,6 kg marihuany, 2,7 kg dopalaczy

1

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach przedstawił sprawozdanie za rok 2014.

– Dzięki wspólnym działaniom wszystkich służb skuteczność ścigania przestępstw narkotykowych na terenie powiatu pabianickiego w 2014 roku utrzymała się na poziomie 96,64 %. Oznacza to, że wykryto prawie wszystkie (144 przestępstwa) spośród 149 stwierdzonych przestępstw. 118 przypadków, to czyny karalne, których dopuścili się nieletni sprawcy – przedstawił na dzisiejszej sesji rady powiatu Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach mł. insp. mgr inż. Piotr Zacharski.

Stuprocentową statystykę wykrywania sprawców takich przestępstw rozmywa w minionym roku m.in. odkryta plantacja konopi indyjskich w Dłutowie. – Znaleźliśmy plantację w lesie, ale nie udało się ustalić sprawcy – przyznaje Piotr Zacharski.

We wrześniu pabianiccy policjanci odkryli plantację w Pabianicach przy ul. Rypułtowickiej (WIĘCEJ), w tym samym miesiącu ujawnili narkotyki podczas kontroli drogowej, a jeden z uczestników połknął „dilerki” (WIĘCEJ). Z kolei w lipcu skonfiskowali m.in. 1,8 kg suszu roślinnego i 140 sadzonek konopi w Dobroniu (WIĘCEJ).

W 2014 roku funkcjonariusze KPP w Pabianicach zabezpieczyli następujące ilości środków odurzających i substancji psychotropowych:

  • konopie indyjskie 681 sztuk
  • ziele konopi indyjskich 3596,06 g
  • grzyby halucynogenne 5,54 g
  • amfetamina (sypka) 53,13 g
  • kokaina 18,5 g
  • ekstazy 4 tabletki
  • środki zastępcze (dopalacze) 2725 g

– W przypadku dopalaczy jesteśmy bezradni. Wspólnie z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Pabianicach zamykamy taki sklep jednego dnia, a drugiego jest znowu otwarty przez inny podmiot prowadzony przez tą samą osobę. Bez pomocy Sejmu nie możemy nic zdziałać – stwierdził zastępca KPP w Pabianicach.

REKLAMA
Poprzedni artykułKolejny wypadek w tym miejscu
Następny artykułZderzenie przy kościele
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

No i na co to wszystko to tylko i wyłącznie strata pieniędzy.
Jak by było legalne to by było sprawdzone,opodatkowane i wszystko było by w porządku a tak to kupuje się wszystko w ciemno.