Strona główna Aktualności Z miasta 30 lat parafii na Bugaju

30 lat parafii na Bugaju

4

W kościele Miłosierdzi Bożego wierni świętowali 30-lecie swojej parafii. Przyjechał ks. abp Marek Jędraszewski metropolita łódzki.

Pierwsza parafia na Bugaju została powołana przez biskupa Józefa Rozwadowskiego. Pierwszym proboszczem był ks. Jan Witczak, który zapisał się zarówno w historii parafii, jak i sercach wielu okolicznych mieszkańców. To on dbał o budowę kościoła i społeczności parafialnej.

Podczas kazania ks. abp Marek Jędraszewski przypomniał, że poprzez dzień ustanowienia parafii i jej wezwanie jest ona szczególnie związana z Matką Najświętszą i z Jezusem Synem Bożym, do którego tak często wołamy „Jezu Ufam Tobie”. Abp zwrócił się do mieszkańców parafii tymi słowami: „Niech to wołanie rozbrzmiewa jak najczęściej i w waszych modlitwach, w waszych myślach zanoszonych do Chrystusa i do Jego Matki. Niech ono także – to szczególne związanie z tajemnicą miłosierdzia Bożego, sprawi, że ta cząstka Pabianic, jaką stanowicie będzie przeniknięta miłością – pisze portal Archidiecezji Łódzkiej.

Na zakończenie Eucharystii ks. arcybiskup Marek Jędraszewski poświęcił ziarno do siewu.

REKLAMA
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ta pani to może zamiast lizać dup…e słowami powinna zrobić to realnie językiem i ustami tejże szanownej ścigodnej ekscelencji jakiejś tam . Ubaw po pachy. Musze se zrobić powtórkę i raz jeszcze luknąć bo uśmiech wywołuje u mnie to czytanie.

chłopie ty masz chyba jakaś obsesje 😀

Daj spokój tej Pani, ok?
To, ze Ciebie to bawi to nie znaczy, że każdego….

zdzisiek jesteś obleśny!