Strona główna Sport Sporty walki 21 medali na Pucharze Europy

21 medali na Pucharze Europy

0

Z workiem medali nad Dobrzynkę wrócili podopieczni Grzegorza Sokołowskiego z Pabianickiego Klubu Sztuk Walk „Azja”.

Z tegorocznego 9. już Pucharu Europy Mazovia Cup 16-osobowa delegacja „Azji” przywiozła aż 21 medali, czyli o 7 więcej niż przed rokiem. W zawodach będących największym międzynarodowym turniejem sztuk walki w Polsce wzięło udział ponad 500 zawodników z kilkunastu krajów.

Najwięcej, bo aż 11 medali nasi zawodnicy i zawodniczki wywalczyli w kategorii kadetów młodszych, w których Zuzanna Śmiałkowska wywalczyła złoto w pointfighting i srebro w układach, Oskar Gaca złoto w układach, srebra w ufr tatami i kalaki oraz brąz w pointfighting, Oliwier Baranowski złota w pointfighting i kalaki oraz brąz w układach, Jessica Żabolicka złota w pointfighting i kalaki. Ponadto walczyli Szymon Śmiałkowski (4. miejsce w pointfighting), Mieszko Tyluś (ćwierćfinał w pointfighting) i Mateusz Lichnowski (4. miejsce w układach).

Wśród dzieci brąz w układach wywalczyła Julia Śmiałkowska, a złoto Kasper Śmiałkowski, zaś Damian Stępień w pointfighting dotarł do ćwierćfinału. W kadetach starszych Piotr Dębiński zdobył złoto w układach, a Błażej Podmajstrzy srebro w kickboxing light kick zaś w juniorach Adam Tyran srebro w pointfighting, a Mateusz Kaczmarek złoto w kickboxing light kick, srebro w ufr tatami i brąz w pointfighting,

Z medalami wywalczonymi w układach wrócili też seniorzy Aleksander Muszyński (srebro) i podobnie jak przed rokiem trener Grzegorz Sokołowski (złoto).