Strona główna Aktualności Komunikacja Będzie lifting torowiska

Będzie lifting torowiska

2

Przed świętami drogowcy mają naprawić jezdnię w pasie torowiska tramwajowego na ul. Zamkowej i Warszawskiej, od ul. Łaskiej do Nawrockiego. 

Prace drogowe zostały zlecone firmie Włodan, która naprawi ubytki asfaltem lanym. Urząd miejski zapłaci za to około 10 tys. zł.

– Dziury są systematycznie łatane, ale konieczna jest zmiana podbudowy – wymiana fundamentów pod torowiskiem i torów tramwajowych. Szansą na poprawę jest przystąpienie miasta do programu Łódzkiego Tramwaju Metropolitalnego. Projekt zakłada między innymi remont głównej ulicy, całkowitą zmianę torowiska, fundamentów, rozjazdów i szyn. Według harmonogramu prace na torowisku rozpoczęłyby się nie wcześniej niż pod koniec 2018 roku – tłumaczy Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta miasta.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

A może jeszcze ktoś naciśnie PKP, żebyśmy mieli nieco lepsze przejezdy przez tory. To co teraz jest, to średniowiecze…

No jakie zaskoczenie hehe „zlecono firmie WŁODAN”. Dziwnym trafem wszystko w powiecie i okolicach zleca się firmie WŁODAN. Bo przecież innych firm drogowych w okolicy nie ma. WŁODAN ma chyba u siebie na etacie po jednym pracowniku z każdego urzędu (Pabianice, Ksawerów itp.)