Strona główna Aktualności Z miasta 118 tys. zł na remont sal gimnastycznych

118 tys. zł na remont sal gimnastycznych

0

Taką kwotę przyznało nam Ministerstwo Sportu i Turystyki na kompleksowy remont dwóch sal gimnastycznych.  Odnowiona zostanie sala w Szkole Podstawowej nr 3 i Szkole Podstawowej nr 13.

– Szacunkowy koszt remontu obu sal to 223 770 złotych. Ministerialne pieniądze pokryją połowę kosztów, pozostałe pieniądze są zapisane w tegorocznym budżecie miasta jako zadania remontowe w każdej z jednostek. Po wyłonieniu wykonawców prace remontowe będą wykonywane w okresie wakacyjnym, żeby we wrześniu dzieci rozpoczęły zajęcia w odnowionych salach gimnastycznych – mówi Aneta Klimek, rzecznik prasowy prezydenta Pabianic.

W zakres prac wchodzą m.in. remonty ścian, podłóg, parkietów, sufitów i dachów, a także niektórych instalacji i innych stałych elementów poszczególnych obiektów. W obu salach oprócz uczniów, po południu trenują grupy młodzieżowe z pabianickich klubów sportowych.

W ubiegłym roku miasto skorzystało z tego samego programu, żeby wyremontować salę sportową przy ul. Orlej 1 należącą do Gimnazjum nr 2. Wymieniony został parkiet, wyremontowano szatnie i natryski oraz zamontowano nowe kosze do koszykówki.

REKLAMA