Strona główna Aktualności Z miasta 100 tysięcy na wymianę pieców. Zadecyduje kolejność zgłoszeń

100 tysięcy na wymianę pieców. Zadecyduje kolejność zgłoszeń

4
Po ubiegłorocznej przerwie, kiedy magistrat zawiesił realizację programu wymiany starych pieców, mieszkańcy Pabianic znów będą mogli ubiegać się o dotację, aby to zrobić.

W budżecie miasta przeznaczono na powyższy cel 100 tys. zł. Na pieniądze mogą liczyć osoby, które dysponują prawem do nieruchomości, na której ma nastąpić inwestycja (lub zgodą współwłaścicieli, jeśli tacy są), posiadają chociaż jej wstępny kosztorys oraz w odpowiednim terminie złożą wniosek o przyznanie dofinansowania. Podstawowym warunkiem jest oczywiście posiadanie „kopciucha”.

Według zapewnień Agnieszki Pietrowskiej, naczelnika wydziału ochrony środowiska w pabianickim magistracie, procedura nie będzie skomplikowana.

– Chcieliśmy uprościć wniosek tak, aby był łatwy i prosty do wypełnienia – zapewnia naczelnik.

Urzędnicy postanowili o przyznawaniu środków w formie dotacji, a nie refundacji, co dla mieszkańców oznaczałoby konieczność poniesienia wszystkich kosztów związanych z wymianą pieca z własnej kieszeni, a dopiero później starania o się o zwrot.

Ile będzie można otrzymać? Na ogrzewanie gazowe do 4 tys. zł, na ogrzewanie na biomasę do 3 tys. zł, a na nowoczesne, spełniające normy kotły węglowe – do 2 tys. zł.

O tym, kto otrzyma dotację zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Termin składania wniosków (w wydziale ochrony środowiska) nie został jeszcze ustalony.

– Prawdopodobnie będzie to koniec sierpnia lub początek września – mówi Agnieszka Pietrowska.
REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Ha ha ha . Dotacja 4 tys. Wymiana kopciucha na gazowy 28 tys . Wszystko z mapami i robocizną. Interes życia. Pozdrawiam Januszy biznesu. Gaz już poszedł w górę.

to jakiś śmiech! mam w drewniaku 2 piece na pokój. Zakazujke mi się dymić i daje do 4tysi na wymianę. Instalator wyliczył mi 35tys. za instalację a do tego musze pruć ściany i podłogę a to dodatkowe koszta! za 35 tys. to ja mam około 50 lat palenia drewnem w kominku jak do tej pory!

To w końcu masz 2 piece na pokój, czy kominki ? Nie widziałem nigdy, żeby ktoś miał dwa kominki na pokój. Na bogato.
Albo może zwyczajnie: Nie pij, jak zwykle, od rana.

Last edited 1 rok temu by Żenia

wymieniłem kopciuchy, piece kaflowe, na dwa kominki po 1,5 tys za szt. na pokój, a nie w pokoju. i palę drewnem. koszt 5-9 stów na sezon. wiec żenia ić mondrować się gdzie indziej. a najlepiej niech ci skrócą łańcóch abyś z kuchni do kompa dojścia nie miała.
Nie mam 30-40 tys. na jakieś pompy ciepła czy piece na gaz, który to zdrożeje i za który trzeba co miesiąc płacić czynsz.