Strona główna Aktualności Z miasta 1 listopada ruch na ul. Kilińskiego bez zmian. Czy czeka nas drogowy...

1 listopada ruch na ul. Kilińskiego bez zmian. Czy czeka nas drogowy armagedon?

13
Tak wyglądała ul. Kilińskiego w rejonie cmentarza w ubiegłoroczną Wigilię.
Przed nami dzień Wszystkich Świętych i wzmożony ruch wokół cmentarzy. Jak będzie wyglądał i gdzie zaparkujemy samochody?

W przeciwieństwie do ubiegłych lat nie dojdzie do zmiany, do której zdążyliśmy się już przyzwyczaić, czyli jednokierunkowego ruchu na ul. Kilińskiego między ulicami Grota Roweckiego i Świetlickiego (odbywał się on od strony centrum Pabianic w kierunku Bełchatowa).

– Miesiąc temu zwróciliśmy się do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi o zmianę organizacji ruchu, ale okazało się, że żadna zmiana w związku z 1 listopada nie nastąpi i ruch tego dnia będzie odbywał się jak w każdy inny dzień – poinformował Andrzej Barański, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Pabianicach.

Gdzie zaparkujemy? ZDM przygotowuje miejsca parkingowe przy ulicach: Wodnej, Wierzbowej, Żurawiej, Żabiej.

– Tereny te zostaną odpowiednio dostosowane i właściwie oznakowane – dodaje dyrektor.

W powyższych lokalizacjach za pozostawienie samochodu kierowcy nie zapłacą. Tymczasowe parkingi będą tam funkcjonowały od 29 października do 2 listopada.

Ponadto kierowcom zostanie udostępniony teren wokół hotelu Włókniarz, aczkolwiek odpłatnie. Za organizację parkingu odpowiada MUKS Włókniarz. Wjazd na ten parking będzie możliwy wyłącznie przez bramę od ul. Kilińskiego, a wyjazd tylko od strony hali tenisowej do ul. Grota Roweckiego.

W dniach 30 – 31 października opłata za pozostawienie samochodu wyniesie 5 zł, natomiast 1 listopada – 10 zł (pieniądze zostaną przeznaczone na działalność klubu).

Jak ruch będzie wyglądał w praktyce, przekonamy się sami. W ubiegłym roku ze względu na pandemię cmentarze były 1 listopada zamknięte, a w tym wybierzemy się na groby bliskich na pabianickiej nekropolii pierwszy raz po przebudowie drogi wojewódzkiej nr 485 (ul. Kilińskiego).

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Trzeba mieć nierówno pod sufitem, żeby w ten dzień w godzinach szczytu wybierać się samochodem na cmentarz XD

Nie bronie osób co jadą samochodem na cmentarz, ale podejrzewam że część osób ma groby nie tylko w Pabianicach więc pakuje wszystkie rzeczy do samochodu i jedzie dlatego nim. Wystarczy że ktoś ma bliskich na kilku cmentarzach w Łodzi i kilku miejscach po za Łodzią więc jest skazany na jazdę autem, a nie zawsze jest tyle wolnego czasu by rozłożyć wyjazdy na kilka dni. Prywatnie nasz cmentarz odwiedzam idąc pieszo, jednak zdaję sobie sprawę że są osoby które muszą jechać samochodem albo z powodu braku czasu, albo z powodu mieszkania w odległym miejscu, albo z powodu dużej ilości rzeczy niezbędnych… Czytaj więcej »

a czy tramwaje będą tego dnia jeździły częściej ?

jakby popadał deszcz to na Grota Roweckiego może kursować tramwaj wodny 😛

Last edited 1 rok temu by RafalPAB

Kiedyś, ponad dekadę temu, pilotażowo wdrożono dodatkowe kursy linii „P”, łączącej Wiejską z Dużym Skrętem (obok podstawowej trasy do Łodzi) w dzień Wszystkich Świętych. Nie miało to żadnego sukcesu, ponieważ w głównej osi miasta nie ma najwyższych potoków tamtego dnia. Te generuje ciąg Bugaj – cmentarz – Piaski.

Tak, ale Partyzancką, bo na warszawskiej kładą tory 😁

Na jaką działalność klubów? To nie żadna darowizna. Należy się paragon fiskalny.

Zamiast 1 listopada odstawiać pokazówkę nad grobami polecam odwiedzić je kilka dni wcześniej, a we Wszystkich Świętych powspominać zmarłych w zaciszu swojego domu.

specjalnie trzymam miniówkę i futro z szynszyli na ten dzień. a nie żeby łazić w innym terminie!

Dzień mola tuż tuż , czas futra przewietrzyć.

Codziennie jest Armagedon w godzinach 15-17.30. Całe miasto jest zakorkowane, więc to nie nowość

Już to widzę. Jak w godzinach szczytu przy basenie jest korek w obie strony to już sobie wyobrażam….
To będzie jeden wielki klakson. Obstawiam że droga będzie zakorkowana aż do Nawrockiego.

Last edited 1 rok temu by Kac

straż miejska powinna w ten dzień wypuścić swojego drona! ale by kapuchy ściągnęli z kopciuchów.