Strona główna Na sygnale Wypadki Znowu potrącenie. Tym razem na ul. Łaskiej

Znowu potrącenie. Tym razem na ul. Łaskiej

23
Około godz. 17.00 kierowca Forda potrącił mężczyznę na przejściu dla pieszych na ul. Łaskiej przy Ostatniej.

To przejście dla pieszych z tzw. wyspą, która miała poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu. Niestety, nadal dochodzi tam do wypadków.

Tym razem przechodzień został potrącony przez Forda jadącego od strony dworca PKP. Poszkodowany leżał poturbowany na jezdni. Wezwano pogotowie ratunkowe. Medycy przewieźli mężczyznę do szpitala na badania.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
23 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Niestety – nasi lokalni rajdowcy nie respektują przepisów, więc tylko spowalniacze i inne szykany, mogą poprawić bezpieczeństwo.

Mieszkam na Piaskach. Wieczorami i w nocy są tacy kolesie, którzy bezczelnie kręcą bączki na skrzyżowaniu przy Dworzec PKP/Łaska i Ostatnia/Łaska. Niestety dzielnej Policji brak. Nie wspomnę z jaką szybkością kierowcy pomykają Łaską (w obie strony). O głupolach na 2 kółkach nawet nie warto wspominać. Oni są ponad prawem…

Policję pogonił COVID ha ha ha

Masakra żeby przejść przez pasy. Spaceruje codziennie z wózkiem stoje po 5 min aż łaskawie kierowcy staną przykładowo ulica moniszki. Chamstwo jednym słowem.

Nie jeden raz widziałem dzielne pojazdy naszej Policji, których kierowcy też nie widzą pieszych, chcących przejść na drugą stronę ulicy. Dobrze, że to nie „drogówka”…..

Weź kredyt wyprowadź się na wieś.

I o czym my tu dyskutujemy. POGRATULOWAĆ INTELIGENCJI

Proponuję wieczorkiem czy choćby popołudniem przejechać się po Piaskach. Zero widoczności, brak oświetlenia i karygodne parkowanie. Swoją drogą powszechny brak szkoleń dla przechodniów – nie wchodzimy na pasy czy ulicę wymuszając zatrzymanie auta – to wtargnięcie. A jako wisienkę dodam – dłużej może te remonty ulic róbmy, trzeba oszczędzać pracę, żeby na jak najdłużej wystarczyła..

Do wtargnięcia dochodzi wtedy, kiedy kierowca jadący zgodnie z przepisami nie jest w stanie zatrzymać pojazdu przed wchodzącym bezpośrednio pod jadący pojazd pieszym, a nie wtedy, kiedy pieszy korzysta ze swojego ustanowionego przepisami pierwszeństwa na przejściu dla pieszych.

Niestety ale przepisy zakazują wejścia na jezdnię.

  • bezpośrednio przed jadący pojazd
  • zza zaparkowanego pojazdu
  • rozdzielania zorganizowanej kolumny

I z tego wynika, że przepis ten obowiązuje przy każdym wejściu na jezdnią…

No i który z tych przepisów dotyczy przejścia dla pieszych ? Bo ja widzę tylko jeden. Dokładnie ten który podałem wcześniej.

Ten przepis o kolumnach to chyba z czasów stanu wojennego. Może wtedy był (w co wątpię). Co najmniej od 23 lat nie ma takiego przepisu.

Last edited 11 dni temu by Zorganizowana kolumna Milicji Obywatelskiej

Jeśli jedno auto się zatrzyma a drugie już nie to raczej to nie jest wina pieszego drogi kolego….

Tylko że czasem to trzeba wtargnąć a już najlepiej jak z prawej strony stanie kierowca a z lewej jadą i nie widzą. Tak im sie spieszy a pieszy moze stac i stac. Za małe kary i tyle!!

W momencie uderzenia gdy koles leciał na ziemię 20 cm nad ziemią zarazil sie covid 19 pewnie tak mu wpisali jak go zbadali w szpitalu bankowo.Zycze zdrowia.

Zdaje sie, że z racji remontu obowiązuje tam 30 km/h. Jadąc 30 nie da się nie zauważyć pieszego. Oczywiście kolejny kierowca pozbył się prawka, tak jak ten z Zamkowej ostatnio. A teraz czekam na komentarze w stylu „przy 5 na godzinę też można zabić” albo „a pieszy gdzie miał oczy”

jestem trolem, tak. I jak jeżdżę przepisowo, przepuszczam wszystkichich na przejściach, wg znaków, a wszyscy się na mnie wqrw!ają
Tyle faków i wyzwisk że aż mi miło 😉 polecam spróbować 🙂 serio, szczególnie rano jak sie wszystkim śpieszy 🙂 pozdrawiam i przepisowej jazdy życzę

Dlaczego jest taka sytuacja , że kierowcy nie zatrzymują się kiedy pieszy stoi przy przejściu? Ponieważ zachowanie pieszego sugeruje , że oczekuje osobistego zaproszenia od kierowcy. Taka mamuśki stoi sobie obok przejścia gada przez telefon i nic nie robi aby ten kierowca był pewien że ona chce przez to przejście przejść. Wielu pieszych okolice przejścia traktuje jako doskonałe miejsce do wszystkiego tylko nie do przechodzenia na drugą stronę ulicy.

Chciałbyś zakazać ludziom stania przy przejściu dla pieszych ? A jeśli tak to w jakiej odległości ? A jeśli już pieszy by był bliżej to musiałby przejść, nawet gdyby nie chciał ? Takie rozkminki natury prawnej.
Zachowanie pieszych i kierowców w rejonie przejścia dla pieszych regulują przepisy. Wystarczy ich przestrzegać i będzie dobrze. Chyba, że masz jakieś lepsze pomysły to zapodaj.

Last edited 12 dni temu by Pieszy

Kolejny pewnie kierowca ktory sie nie zatrzymuje!!

Jak zauważe pieszego to włączam awaryjne
, wychodzę z samochodu i pytam czy pomóc przejść, taki jestem uprzejmy.
Też jestem pieszym, rowerzystą, motorowerzystą, motocyklictą, puszkarzem, dużym też jeździłem, operatorem koparki i maszyn roboczych różnych, żeglarzem, tylko nie latałem bo sie boje i nawet pracowałem w ochronie Lidla na ul. Łaskiej 😀

Last edited 12 dni temu by Mihał

Mamy niezbity dowód jak to wyspy i zwężenia pasa drogowego podnoszą znacznie bezpieczeństwo przechodniów. Nie od dziś każdy rozgarnięty inżynier ruchu drogowego wie, że ruch należy projektować zgodnie z prawem przepływu Torriceliego -gdy przekrój się zwęża, wzrasta prędkość przepływu.
Na załączonym przykładzie – dwukrotnie. Na efekt nie trzeba było długo czekać.

Jakość zdjęcia najwyższej próby 😀
A dla potrąconego – dużo zdrowia.