Strona główna Aktualności Z miasta Zmiany w ruchu na Zamkowej i Warszawskiej

Zmiany w ruchu na Zamkowej i Warszawskiej

10
Postępują prace przy przebudowie torowiska wzdłuż głównej ulicy miasta. 30 maja zamknięta została ul. Zamkowa, od ul. Łaskiej do ul. Staszewskiego. Dopuszczone są wyłącznie wjazdy docelowe do posesji przy ograniczonej prędkości.

Przystanki autobusowe na ul. Staszewskiego zostały zlikwidowane, zaś trasy kursowania linii 260, 262, 265 i Z41 transportu zbiorowego poprowadzone ul. Partyzancką (przystanki tymczasowe Partyzancka/Staszewskiego). Od 1 czerwca na ul. Warszawskiej, od ul. Szewskiej do ul. Konstantynowskiej, zamknięta zostanie południowa część jezdni, bez ingerencji w tarcze skrzyżowań. Uniemożliwiony będzie ruch pojazdów na tym odcinku w kierunku wschodnim. Ruch jednokierunkowy w kierunku zachodnim będzie odbywał się północną częścią jezdni. Dopuszczalna prędkość na tym odcinku będzie ograniczona do 30 km/h. Nie będą wprowadzone zmiany w trasach komunikacji miejskiej. Postój taksówek zostanie tymczasowo przeniesiony na jezdnię północną ul. Warszawskiej, pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Konstantynowską i Kapliczną.

Istnieje możliwość przejazdu (północ – południe) przez skrzyżowania ul. Zamkowej/Stary Rynek/Warszawskiej z ulicami:

– Wyspiańskiego/Reymonta/Lutomierska;

– Waryńskiego/Bagatela;

– Narutowicza/Traugutta;

– Kościuszki/Pułaskiego;

– Kilińskiego/św. Jana;

– Sobieskiego/Batorego;

– Szewska/Majdany;

– Bóźniczna/Konstantynowska;

– Nawrockiego/Sikorskiego.

Nie jest możliwy jedynie wjazd w ul. Warszawską z ul. Poprzecznej od strony południowej, gdzie prowadzone są prace archeologiczne. Na pozostałych skrzyżowaniach z ulicami poprzecznymi udostępniona jest możliwość docelowego wjazdu w ul. Zamkową/Stary Rynek/Warszawską w czasie, w którym nie są prowadzone roboty budowlane na danych odcinkach.
Należy jednak pamiętać, że jest to teren budowy i przejazd przez wymienione skrzyżowania odbywa się na odpowiedzialność kierującego pojazdem. Należy zachować szczególną ostrożność.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Postępują prace?! Poważnie!!! Gdyby postępowały, to w końcu jakiś odcinek byłby otwarty! A tutaj ktoś zakompleksiony, kto nienawidzi ludzi, cały czas zamyka kolejne odcinki, utrudnia dojazd autem, rozwala komunikację miejską, bez otwierania czegokolwiek! Ten remont to kpina z mieszkańców! Gdyby osoba, która pozwala na taki paraliż miasta, miała trochę honoru, już dawno by się podała do dymisji!

Polityka nie jest tożsama z honorem.

Nawet prostytutki mają więcej honoru niż politycy.

Dlatego jest ich mniej niż polityków

Jacek placek płacze jak mała dziewczynka, bo nie może wjechać swoim gruchotem i musi używać nóg.

O jak błysnąłeś inteligencją a raczej jej brakiem. D***l.

Rozumiem że Dawid jest chętny by ZANIEŚĆ (skoro sam zachęcasz do użycia nóg) za innych towar do klienta, narzędzia na roboty elektryczne, pracowników na miejsce pracy, odbyć spotkania biznesowe itp. Nie wszystko da się załatwić komunikacją, rowerem lub na pieszo. To że z góry zakładasz że Jacek posiada gruchota jest szczytem Twojej ignorancji i zapatrzenia na czubek własnego nosa. Sam mam auto w leasingu i auto ponad 20 letnie. Jedno i drugie utrzymane jest w perfekcyjnym stanie technicznym i nie widzę potrzeby pozbywać się starego samochodu skoro działa idealnie. Mam to za przeproszeniem w głębokiej dupie że jazda starym samochodem… Czytaj więcej »

To używaj sobie nóg półgłówku jadąc z piasków do pracy na obrzeżach Łodzi.

Co cię obchodzi czy ktoś płacze czy nie?
Miasto ma być przejezdne a obecnie przypomina jeden wielki plac budowy a ludzi jeżdżą do lekarza lub do pracy i tracą dużo czasu.

I bardzo dobrze, dzięki temu możemy czuć się bezpiecznie. Jak nadleci jakiś ruski bombowiec i pilot spojrzy w dół. to od razu sobie pomyśli, że tu już było bombardowane i poleci dalej.