Strona główna Aktualności Komunikacja Zmiany w komunikacji: wakacyjne rozkłady już nieważne

Zmiany w komunikacji: wakacyjne rozkłady już nieważne

0
Po wakacyjnej przerwie autobusy, które w lipcu i w sierpniu kursowały inaczej niż w pozostałych miesiącach, od wczoraj jeżdżą według rozkładów obowiązujących przez większą część roku. 

Na czym polegają wprowadzone właśnie zmiany?

Linia 7: została przywrócona 20-minutowa częstotliwość kursowania przez większą część dnia. Na trasie Kilińskiego – Grota-Roweckiego – Nawrockiego – Waltera-Jankego autobusy będą jeździły co 10 minut, dzięki naprzemiennym kursom linii 2, 7, 261 i 262.

Linia 263: od jutra (3 września) pojawi się dodatkowy kurs 263 – o godz. 7.30 z ul. Waltera-Jankego do ul. Zachodniej w Ksawerowie, oznaczony w rozkładzie jako realizowany w dni nauki szkolnej.

Linia 265: godziny odjazdów autobusów w dni powszednie zostały skorygowane. W przypadku kilku kursów zmianie ulega też trasa przejazdu.

Linia D: W dni robocze obowiązuje rozkład powszedni, wolny od nauki szkolnej.

Linia N4B: autobusy wracają na stałą trasę w Łodzi (w kierunku Pabianic), czyli przez ulice Jaracza i Więckowskiego.

Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Dla pabianiczan, którzy korzystają z komunikacji miejskiej magistrat przygotował „niezbędnik pasażera”, czyli zestaw rozkładów jazdy wszystkich linii oraz mapę tras autobusów. 

– Można go otrzymać w biurze obsługi klienta MZK przy ulicy Narutowicza oraz w kasach biletowych na dworcu PKP i na pętli na Bugaju. Wszystkich mamy trzy tysiące – wyjaśnia Aneta Klimek, rzecznik prasowy urzędu.

Nakład był współfinansowany ze środków unijnych, w ramach projektu „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.

REKLAMA
Poprzedni artykułPowołania dyrektorskie na rozpoczęcie roku szkolnego
Następny artykułPabiks z udanym początkiem przygotowań
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments