Strona główna Aktualności Komunikacja Zmiany ŁKA. Więcej miejsc w pociągach

Zmiany ŁKA. Więcej miejsc w pociągach

0

W nowym roku Łódzka Kolej Aglomeracyjna wydłuży pociągi o jeden nowy człon. Tym samym przybędzie ponad 60 nowych miejsc siedzących.

21 września tego roku łódzka kolej ogłosiła postępowanie na rozbudowę 10 już istniejących pojazdów FLIRT3 o dodatkowy trzeci człon.

W nowej, przyłączonej części ma się znaleźć nie mniej niż 66 miejsc siedzących, (w tym 64 stałe miejsca). W związku z tym długość całego pociągu zwiększy się o około 16 m. W trzecim członie pasażerowie będą mogli tak jak w pozostałych częściach pociągu korzystać z gniazdek elektrycznych i bezpłatnego internetu.

Rozbudowane pociągi mają zostać uruchamiane w godzinach szczytu oraz na najbardziej zatłoczonych liniach.

Pierwszy przedłużony pojazd zostanie wyprodukowany do 30.09.2018 roku. Do 28.02.2019 r. pociąg musi uzyskać zezwolenie . Rozbudowa pozostałych 9 ETZ FLIRT3 ma zostać zakończona do 31.01.2020 roku.

Wartość inwestycji to 52 433 333,33 zł netto, w tym rozbudowa pojazdów 45 mln zł netto, a utrzymanie trzeciego członu wynosi 7 433 333,33 zł netto.

Dodatkowo zarząd łódzkiej kolei planuje od kwietnia przyszłego roku rozpocząć modernizację łódzkich połączeń i tym samym skrócić czas podróży. Dla przykładu czas przejazdu z Łodzi Kaliskiej do Pabianic ma się zmniejszyć z 13 minut do 10. Plan ma zostać zrealizowany do 2020 roku.

Ponadto dzisiaj obchodzimy Dzień bez Samochodu. Z tej okazji pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów pociągami spółki w całym województwie.
Za bilet nie zapłacą podróżni posiadający ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu oraz towarzyszące im osoby- maksymalnie tyle, na ile zarejestrowany jest samochód.

 

 

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments