Strona główna Aktualności Z miasta Zmiany kadrowe w komendzie

Zmiany kadrowe w komendzie

0
Kom. Mariusz Siejka

Jest nowy zastępca komendanta do spraw prewencji. W pół roku w pabianickiej komendzie wymienione zostało całe kierownictwo. 

Komisarz Mariusz Siejka z Łodzi został I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Pabianicach. Zajmie się pionem prewencji. Zastąpił mł. insp. Marka Wojtczaka, który został odwołany z zajmowanego stanowiska i przeniesiony do dyspozycji Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi.

Komendant Powiatowy Policji w Pabianicach mł.insp. Piotr Beczkowski pogratulował awansu swojemu nowemu zastępcy i w ciepłych słowach podziękował Markowi Wojtczakowi za wieloletnią i pełną zaangażowania służbę na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu pabianickiego.

Komisarz Mariusz Siejka urodził się w 1977 roku i jest łodzianinem. Służbę w policji rozpoczął w 1998 roku w Oddziale Prewencji Policji w Kielcach. Później od 2001 roku pełnił służbę w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym Komendy Miejskiej Policji w Łodzi. Przez kolejne lata doświadczenia zawodowego nabierał w I Komisariacie KMP w Łodzi. W 2011 roku został Naczelnikiem Wydziału Prewencji na III Komisariacie KMP w Łodzi. Wieloletnie doświadczenie poparte szeroką wiedzą zaowocowały awansem na Zastępcę Komendanta tegoż komisariatu. Od września 2014 roku był komendantem VIII Komisariatu Komendy Miejskiej Policji w  Łodzi.  Interesuje się sportem, szczególnie piłką nożną oraz literaturą. Jego pasją są motocykle.

 

Zmiany nastąpiły również w Konstantynowie Łódzkim i Ksawerowie. Podinsp. Robert Krawczyk, szef komisariatu w Konstantynowie awansował na zastępcę komendanta powiatowego łaskiej jednostki. Jego miejsce zajmie kom. Piotr Adamczyk, dotychczasowy kierownik posterunku w Ksawerowie. Tam natomiast szefował będzie kom. Marcin Krzyżanowski.

Bez szefa został wydział ruchu drogowego. Podinsp. Marcin Florek, dotychczasowy naczelnik decyzją komendanta wojewódzkiego został zwolniony z zajmowanego stanowiska i przeniesiony do pełnienia służby w innej jednostce policji w Łodzi.

Przypomnijmy, że w czerwcu nowym komendantem powiatowym został mł.insp. Piotr Beczkowski. W lipcu mł. insp. Tomasz Jarmakowski został zastępcą komendanta. Zastąpił mł. insp. Piotra Zacharskiego, który po 33 latach pożegnał się z mundurem.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments