Strona główna Sport Sporty walki Złoto w 30 sekund

Złoto w 30 sekund

3

Dwóch zawodników MMA Janiak Team zdobyło medale na zawodach w Żyrardowie. Mamy mistrza i wicemistrza Polski amatorskiego MMA.

Marcin Chałaśkiewicz zdobył złoty medal w kategorii wagowej do 93 kg wygrywając wszystkie 3 walki przed czasem. W finale wygrał po 30 sekundach zakładając przeciwnikowi tzw. balachę, czyli dźwignię na staw łokciowy.

Drugi z naszych reprezentantów Mariusz Nikiel zajął drugie miejsce w kategorii open. W walce półfinałowej pokonał przeciwnika na punkty wykorzystując swoje umiejętności zapaśnicze. Wykonał 4 suplesy. W finale musiał uznać wyższość przeciwnika.

– To było podsumowanie roku, w którym wróciliśmy na matę. Rozwijamy się, trenuje u nas coraz więcej zawodników, a w przyszłym roku chcemy jechać z Marcinem Chałaśkiewiczem na amatorskie mistrzostwa Europy – mówi trener Tomasz Janiak. – Jak wszystko dobrze się ułoży będziemy myśleć o pierwszej zawodowej walce.