Strona główna Styl życia Zimno, cieplej, cieplutko

Zimno, cieplej, cieplutko

0

Budowa domu to nie lada wyzwanie, a sen z powiek może spędzać wybór odpowiedniego systemu ogrzewania. Warto przyjrzeć się nowej technologii dostępnej w sklepach Budmax.

Firma Budmax działa na pabianickim runku już od 26 lat, a zdobyte doświadczenie pozwala na ciągły rozwój i wprowadzanie nowoczesnych rozwiązań.

W ofercie firmy znajduje się m.in. ogrzewanie IR, czyli promienniki podczerwieni. To urządzenia przetwarzające energię elektryczną w ciepło, pod postacią promieniowania podczerwonego.

– Technologia IR może być bardzo tania w eksploatacji. Wystarczy połączyć promienniki podczerwieni z panelami fotowoltaicznymi i czerpać energię ze słońca – tłumaczy specjalista z Budmaxu.  – Ogrzewanie na podczerwień jest ogrzewaniem przyszłości. Dzięki swojej długiej żywotności, bezpieczeństwu i łatwości obsługi rozwiązuje szereg problemów związanych z komfortem termicznym.

Oszczędności nie powstają jedynie z mniejszego użycia energii, ale także przy budowie systemu grzewczego. Ogrzewanie IR redukuje także koszty związane z budową gdyż, odchodzą wydatki na:
– piec/pompę ciepła,
– grzejniki,
– instalację wodną,
– komin na spaliny.

– Dzięki teku takie ogrzewanie może być alternatywą także do ogrzewania mieszkań, w których obecnie używa się „grzybków” czy innych pieców na paliwa stałe. Wykonujemy tylko podłączenie do instalacji elektrycznej – dodaje pracownik Budmaxu. – W naszym sklepie przy ul. Konopnickiej od trzech lat używamy takiego ogrzewania, z powodu jego sprawności i niskich kosztów użytkowania.

W sklepie przy ul. Konopnickiej, ogrzewanie IR zamontowane jest na suficie

Jak działa ogrzewanie IR?

Ogrzewanie na podczerwień nagrzewa każde ciało stałe, które oddaje ciepło, powodując wzrost temperatury powietrza. Taka forma ogrzewania jest bardzo skuteczna, gdyż ciała stałe wychładzają się wolniej niż powietrze (możemy przewietrzyć mieszkanie, a komfort termiczny zostaje).

Ogrzewanie IR zostało przebadane przez naukowców z Politechniki Wrocławskiej. Okazuje się, że ogrzewanie na podczerwień jest całkowicie nieszkodliwe. Zmierzone natężenia pola są porównywalne z polem w otoczeniu typowych urządzeń powszechnego użytku zasilanych z sieci elektroenergetycznej, jak np. suszarka do włosów, czajnik elektryczny, grzejniki elektryczne, termowentylatory itp.

 

Ze szczegółami tej nowoczesnej technologii można zapoznać się w sklepach Budmax oraz na stronie internetowej sklepu.

BUDMAX

ul. Jutrzkowicka 4/6
tel.  605 448 633 / 42 227-02-06
pon-pt: 7-18 (w sezonie letnim od 6-18)
sob: 7-14

ul. Konopnickiej 2
tel.  601 790 780 / 42 215 91 96
pon-pt: 7-17
sob: 7-14

REKLAMA