Podopieczni Artura Dziuby w poszukiwaniu formy na rundę wiosenną rozgrywają kolejne gry kontrolne. Niestety, jeden z rywali odwołał mecz, ale pabianiczanie nie zamierzali odpuścić gry i zmierzyli się z innym rywalem.
Włókniarz Pabianice – Jagiellonia Tuszyn 5:1 (3:1)

W minionym tygodniu Włókniarz miał zagrać z drużyną, z którą na co dzień rywalizuje w okręgówce – LKS-em Sarnów. Przeciwnicy zgłosili jednak swoją absencję. W efekcie tego trener zespołu zabrał zawodników pierwszej drużyny na pojedynek z Jagiellonią Tuszyn, z którą miały grać rezerwy zielonych.

Czwarta drużyna A-klasy grupy Łódź I. nie postawiła naszym zawodnikom wysokiej poprzeczki. Po bramkach Sobytkowskiego, Dobroszka, Aceli, Zielińskiego oraz testowanego Ukraińca zieloni pokonali rywali 5:1. Szczególnie ładny był gol Dawida Aceli, który umieścił piłce w siatce po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego.

Składy:

Pierwsza połowa: Waszczuk, Acela, Mendak, Bieliński, Jarych, Gorący, Sobytkowski, Testowany, Mucha, Dobroszek, Niżnikowski.

Druga połowa: Waszczuk, Acela, Skowronek, Szczegodziński, Stokłosa, Stokłos, Łopatecki, Nazarczyk, Bielawski, Zieliński, Niżnikowski.


Włókniarz Pabianice – Ner Poddębice 1:3 (0:1)

Kolejny partner sparingowy był już z wyższej klasy. Piłkarze Artura Dziuby mierzyli się bowiem z walczącym o utrzymanie w IV. lidze Nerem Poddębice. Zieloni na tle faworytów nie prezentowali się źle. Pabianiczanie mieli kilka okazji do zdobycia bramki, ale skuteczności zabrakło między innymi Tomaszowi Niżnikowskiemu, Sebastianowi Dreslerowi, czy testowanemu Ukraińcowi.

Po pierwszej połowie przeciwnicy prowadzili 0:1. Później podwyższyli oni swoje prowadzenie, ale bramkę kontaktową zdołał zdobyć Sebastian Mucha. Jednak Włókniarza nie było już stać na więcej, a bardziej doświadczeni rywale uspokoili grę strzelając gola na 1:3.

Teraz podopiecznych Artura Dziuby czekają dwa sparingi w Konstantynowie Łódzkim. Wymieszane składy Włókniarza I. oraz występujących w A-klasie rezerw zmierzą się z KKS-em Konstantynowem Łódzkim oraz KAS-em Konstantynowem Łódzkim.

Włókniarz: Nowacki, Acela, Mendak, Skowronek, Stokłosa, Testowany, Sobytkowski, Jarych, Dresler, Mucha, Niżnikowski.

Na zmiany: Waszczuk, Łopatecki, Nazarczyk, Wójcik, Bielawski.

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments