Strona główna Aktualności Z miasta Zerwane banery w centrum. Łamanie ciszy wyborczej jest surowo karane

Zerwane banery w centrum. Łamanie ciszy wyborczej jest surowo karane

6
O północy z piątku na sobotę rozpoczęła się cisza wyborcza. Tymczasem już niecałe dwie godziny później doszło do jej złamania i to pod okiem kamer.

Około godz. 1.30 strażnik miejski obsługujący monitoring zauważył na jednej z kamer, jak dwóch mężczyzn zrywa banery wyborcze z ogrodzenia kościoła ewangelickiego (róg Zamkowej i Kilińskiego). Dyżurny straży natychmiast powiadomił o tym policję.

Na miejsce został wysłany patrol, jednak kiedy policjanci dojechali na Zamkową wandale zdążyli uciec.

– Penetrowaliśmy teren, ale nie policjanci nie natrafili na poszukiwanych mężczyzn – wyjaśnia nadkom. Adam Kolasa z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Sprawa trafi do wydziału wykroczeń. Policjanci dokładnie przejrzą nagrania z kamer miejskiego monitoringu i będą starali się ustalić tożsamość wandali.

Za uszkodzenie ogłoszenia wyborczego grozi kara aresztu lub grzywny do 5 tys. złotych. Inaczej rozpatrywane jest jednak niszczenie materiałów agitacyjnych podczas ciszy wyborczej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za złamanie prawa wyborczego grozi kara grzywny, ograniczenia wolności, a w niektórych przypadkach nawet pozbawienia wolności do lat 2.

REKLAMA
Poprzedni artykułŚlubowało 113 pierwszaków (ZDJĘCIA)
Następny artykułTrzy osoby poszkodowane w wypadku przy Strzelnicy
Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Bez sensu. Jakby to coś dawało

A w Ksawerowie ktos na wszystkich banerach namalowal wielka liczbe 447

Może jest to czyn, który prawnie wypada blado, aczkolwiek chyba większość z nas, mieszkańców Pabianic i nie tylko, bo to problem który dotyczy nie tylko tego miasta, widzi co się dzieje w czasie wyborów. Każdy słup, ogrodzenie, każda powierzchnia do której da się przykleić plakat wyborczy jest nimi wypełniona. Nienapchane gęby spoglądają na nas szarych ludzi, wszędzie są, aż zbiera na wymioty. I uczciwie przyznam, że winnym nie jest tylko jeden komitet, jedna opcja, bo każde ze startujących ugrupowań robi to samo. Moim zdaniem powinno zostać to ukrócone. Miłego głosowania.

No tak a jakby byla wichura jak ostatnio? i banery lezaly na ziemi albo ledwo trzymaly sie plotow to kogo by obciazyli? TVN Meteo?

Banery powinny być usunięte przed ciszą wyborczą to by nie było problemu. Co to za cisza jak reklamy i facjaty dorobkiewiczów wiszą przed lokalami wyborczymi?

Przed cisza wyborczą powinni to ściągać i nie było by problemu w końcu to cisza wyborcza . Po wyborach nie ma komu posprzątać.