Strona główna Aktualności Z miasta Żegnaj poruczniku, żegnaj druhu!

Żegnaj poruczniku, żegnaj druhu!

2
Dziś na cmentarzu katolickim w Pabianicach spoczął Leszek Klimek, żołnierz Armii Krajowej i wieloletni harcerz pabianickiego Hufca ZHP. 

Porucznik Leszek Klimek miał 93 lata. Zawsze obecny na uroczystościach z okazji 3 Maja i 11 Listopada, zawsze z miłością do Ojczyzny.

Jako 10-latek wstąpił do ZHP do Drużyny Harcerskiej Czarnej Trójki im. Jana Kilińskiego. Z chwilą wybuchu wojny był łącznikiem w Pogotowiu Harcerskim przy Magistracie Miasta Pabianice. W kwietniu 1940 roku złożył przysięgę w Szarych Szeregach. W 1945 roku po wyzwoleniu organizował drużyny zuchowe przy szkołach w Pabianicach.
Z harcerstwem związany do ostatnich dni.

Za swoje zasługi otrzymał wiele odznaczeń państwowych. W 1999 roku Prezes Rady Ministrów nadał druhowi tytuł Weterana Walk o Wolność i Niepodległość Ojczyzny. Dodatkowo został odznaczony także Krzyżem Armii Krajowej, Złotym Krzyżem Zasługi, Honorową Odznaką Krzyża Weterana o Niepodległość.

 

REKLAMA
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy
Inline Feedbacks
View all comments

Chwała BOHATEROM!!!

Szkoda, kiedy umierają ludzie, którzy swoim życiem zaświadczyli o miłości do Ojczyzny a nie tylko gadaniem jak to teraz ma miejsce.